...

Restrukturyzacja firmy transportowej

Doradztwo prawne dla firm to działania, które proponujemy jako kancelaria restrukturyzacyjna. Restrukturyzacja przedsiębiorstw jest bowiem głównym filarem naszej działalności. Jeśli zastanawiają się Państwo czym jest restrukturyzacja firmy transportowej i co można dzięki temu zyskać, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Zachęcamy także do kontaktu stacjonarnie lub telefonicznego. 

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy.

Kontakt

Firmy transportowe w czasie pandemii

Wiemy, że sytuacja wywołana pandemią koronawirusa COVID-19 nie ominęła branży transportowej. Epidemia pogorszyła i tak nie najlepszą sytuację wielu firm transportowych. W niektórych przypadkach epidemia spowodowała w zasadzie trwałe wyhamowanie działalności przedsiębiorstw. Otrzymane subwencje pozwoliły na kilka miesięcy prowadzenia działalności. Problemy jednak nie zniknęły, a w niektórych przypadkach jedynie pogłębiły się. Niestabilna sytuacja gospodarcza, szalejąca inflacja, rosnące skokowo koszty paliw negatywnie wpływają na kondycję firm transportowych. Sytuację przedsiębiorców może poprawić restrukturyzacja firmy transportowej.

Brak płynności finansowej – co można zrobić?

Firmy transportowe zazwyczaj mają wielu wierzycieli. Wyklucza to w zasadzie powodzenie pozasądowych działań restrukturyzacyjnych, takich jak negocjacje z wierzycielami. W sytuacji zagrożenia niewypłacalnością lub zaistniałego już stanu niewypłacalności przedsiębiorca może otworzyć postępowanie restrukturyzacyjne. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego daje przedsiębiorcy możliwość zredukowania jego zobowiązań. W trakcie trwania postępowania dłużnik nie musi również regulować zobowiązań objętych układem. Jest to zatem czas dla przedsiębiorcy na złapanie oddechu i dokonanie zmian w jego przedsiębiorstwie. W tym czasie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny pełniący funkcję nadzorcy lub zarządcy prowadzi zarazem negocjacje z wierzycielami dłużnika. Odpowiednie prowadzenie dialogu z wierzycielami ma kluczowe znaczenie w kontekście przyjęcia układu z wierzycielami.

Kalkulator rat układowych

Przejdź do kalkulatora

Restrukturyzacja firmy transportowej – co można zyskać?

Restrukturyzacja firmy transportowej pozwala dłużnikowi na:

  • zawieszenie egzekucji komorniczej,
  • uchylenie zajęć komorniczych rachunków bankowych,
  • zawieszenie spłat na czas trwania postępowania,
  • redukcję zobowiązań,
  • zmianę terminów płatności oraz ich odroczenie,
  • zachowanie majątku przedsiębiorstwa,
  • ochronę przed upadłością i egzekucjami komorniczymi.

Szukasz kancelarii, która zajmie się restrukturyzacją firmy w Gdyni lub Gdańsku? Skontaktuj się z nami.

Czy restrukturyzacja przedsiębiorstwa jest zawsze możliwa?

Restrukturyzacja firmy transportowej jest możliwa, jeśli dłużnik podejmie działania szybko. W restrukturyzacji zasada jest prosta – im szybciej dłużnik rozpocznie działania, tym większe ma szanse na sukces w postaci zawarcia i realizacji układu. W obecnej epidemicznej sytuacji ma to szczególnie istotne znaczenie, ponieważ  trudno jest przewidzieć jak będzie wyglądać sytuacja ekonomiczna w najbliższych miesiącach i latach. Dłużnik musi mieć na względzie, że restrukturyzacja ma sens, jeśli przedsiębiorstwo ma kapitał pozwalający na regulowanie kosztów działalności operacyjnej. W sytuacji braku środków na działalność operacyjną przedsiębiorca powinien wybrać postępowanie upadłościowe, jako rozwiązanie jego kłopotów. W tym celu również można zgłosić się do naszej kancelarii. 

Przejdź do: upadłość firmy

Restrukturyzacja firmy transportowej – podsumowanie 

Przedsiębiorca zajmujący się transportem i znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej może skorzystać z narzędzi Prawa restrukturyzacyjnego. W ten sposób wzrasta szansa uratowania przedsiębiorstwa oraz majątku. Środki restrukturyzacyjne powinny być jednak wdrożone natychmiast. Jeśli chcą Państwo skonsultować sytuację swojej firmy transportowej i ocenić czy restrukturyzacja może być przeprowadzona, to zapraszamy do kontaktu.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.

Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
  • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
  • ilości zobowiązań,
  • kwot poszczególnych zobowiązań,
  • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
  • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
  • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
  • restrukturyzacja firm,
  • oddłużanie firm,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • upadłość firmy,
  • upadłość konsumencka,
  • postępowania egzekucyjne,
  • obsługa prawna firm,
  • doradztwo podatkowe,
  • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
  • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
Kancelaria specjalizuje się w:
  • prawie upadłościowym,
  • restrukturyzacyjnym,
  • bankowym,
  • gospodarczym.

Ostatnie Wpisy

Podsumowanie działalności kancelarii w 2023 r.

Mamy koniec roku, czas zatem na jego podsumowanie. Ten rok był dla kancelarii rokiem dynamicznego rozwoju zarówno w zakresie prowadzonych postępowań restrukturyzacyjnych, jak i upadłościowych, gdzie pełnimy funkcję syndyka masy upadłości. Wzrosła zarówno liczba przeprowadzonych restrukturyzacji, jak i upadłości. Skokowy wzrost nastąpił w zakresie spraw przydzielonych z sądów upadłościowych i restrukturyzacyjnych, co nas cieszy, albowiem…

Jak otworzyć postępowanie o zatwierdzenie układu?

Postępowanie o zatwierdzenie układu (PZU) jest obecnie wśród przedsiębiorców najbardziej popularnym rodzajem postępowania restrukturyzacyjnego. Statystyki otwieranych postępowań wskazują, że ok. 90% wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych to właśnie postępowania o zatwierdzenie układu. W tym artykule wyjaśnimy fenomen popularności PZU oraz odpowiemy na pytanie jak otworzyć postępowanie o zatwierdzenie układu. Czym jest postępowanie o zatwierdzenie układu? Zacznijmy jednak…

Uprawomocnienie planu spłaty wierzycieli – ile trwa ustalenie i jak wygląda?

Uprawomocnienie planu spłaty wierzycieli – ile trwa ustalenie i jak wygląda? Ustalenie planu spłaty wierzycieli w ramach postępowania upadłościowego osoby fizycznej oznacza zarazem częściowe oddłużenie upadłego. O zasadach ustalania planu spłaty i jego możliwych wariantach pisaliśmy szeroko w artykule plan spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej. W tym wpisie skupimy się natomiast na końcowym etapie postępowania…

Zobacz wszystkie na blogu

Polecane artykuły

Postępowanie restrukturyzacyjne

Kategorie:

Postępowanie restrukturyzacyjne – poznaj ich rodzaje Postępowanie restrukturyzacyjne ma chronić przedsiębiorcę przed upadłością. Daje mu możliwość zawarcia układu z wierzycielami oraz ochronę przed egzekucją. Wedle przepisów Prawa Restrukturyzacyjnego restrukturyzacja firmy może zostać przeprowadzona wedle jednego z czterech postępowań: postępowanie o zatwierdzenie układu (dalej jako PZU), przyspieszone postępowanie układowe (dalej jako PPU), postępowanie układowe (dalej jako…

Ile kosztuje restrukturyzacja firmy?

Kategorie:

Restrukturyzacja firmy pod nadzorem licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego jest dla przedsiębiorcy ratunkiem przed koniecznością ogłaszania upadłości. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w terminie zakreślonym przez przepisy prawa chroni zarazem członków zarządu przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki.  Prawo Restrukturyzacyjne daje naprawdę skuteczne narzędzia do uratowania firmy przed upadłością. Nie można jednak przejść obojętnie obok kwestii kosztów. Zatem ile kosztuje…

Upadłość konsumencka w liczbach

Kategorie:

Upadłość konsumencka w liczbach Upadłość konsumencka zyskuje cały czas na popularności. Wzrost popularności nie idzie jednak w parze z szybkością rozpatrywania spraw. Przeniesienie postępowań upadłościowych do systemu teleinformatycznego (Krajowy Rejestr Zadłużonych) powinno poprawić tę kwestię. Upadłość konsumencka w liczbach. Liczba ogłoszonych upadłości w 2021 roku Do końca sierpnia 2021 r. sądy upadłościowe ogłosiły 12 198 upadłości…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania