kontakt@lipinskikancelaria.pl
tel. 58 352 13 43
×

Dane kontaktowe

Zatwierdzony układ firmy jednoosobowej

Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Jak się bronić?

Niezawarty układ z wierzycielami. Co można zrobić?

Na czym polega układ częściowy?

Prawomocny układ z wierzycielami spółki

Układ konsumencki – na czym polega?

Ekspercki komentarz kancelarii do zmian w Prawie restrukturyzacyjnym

Upadłość konsumencka 2022

Zatwierdzony układ z wierzycielami spółki

Upadłość konsumencka raport za 2021

Nowa uproszczona restrukturyzacja – na czym polega?

Kolejny zawarty układ w uproszczonej restrukturyzacji

Upadłość konsumencka Starogard Gdański

Uproszczona restrukturyzacja od kuchni – czyli na czym to polega?

Negocjacje z firmą windykacyjną – jak przeprowadzić negocjacje z wierzycielem?

Zawarty układ z wierzycielami – Uproszczona restrukturyzacja

Wybiórcza spłata wierzycieli a odpowiedzialność karna dłużnika

Pre-pack w upadłości konsumenckiej zakończony sukcesem!

Licytacja nieruchomości. Co robić?

Oddłużenie spółki z o.o. Na czym polega?

Kancelaria Restrukturyzacyjna

Usługi dla firm

Restrukturyzacja firmy

Działalność naszej kancelarii obejmuje opracowanie planu restrukturyzacyjnego i propozycji układowych w imieniu dłużnika. Jako kancelaria restrukturyzacyjna aktywnie uczestniczymy w postępowaniu, aby przekonać wierzycieli o zasadności restrukturyzacji.


Upadłość firmy

Reprezentujemy dłużników lub wierzycieli w postępowaniach upadłościowych firmy i przedsiębiorstwa. Pomagamy zweryfikować przesłanki do wniesienia wniosku o upadłość oraz doradzamy firmom podczas składania wniosku o upadłość przedsiębiorstwa.

 

Ochrona majątku przedsiębiorcy

Ochrona majątku przedsiębiorcy podczas postępowania upadłościowego lub restrukturyzacji jest niezwykle ważnym czynnikiem. Pomagamy przedsiębiorcom jako kancelaria w ochronie dóbr osobistych i majątkowych.

 

Obsługa prawna firmy

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm i przedsiębiorstw w zakresie zakładania i prowadzenia biznesu, w tym także spółek. Pomagamy w kwestiach podatkowych i opracowywaniu biznesplanów, analiz inwestycyjnych i wdrażaniu kampanii.

 

Negocjacje z wierzycielem

Negocjacje z wierzycielami są nieodłącznym elementem w prowadzeniu każdego przedsiębiorstwa. Dzięki budowaniu relacji dłużnik – wierzyciel Strony osiągają porozumienie bez wielomiesięcznych sporów, o czym często przekonujemy się w naszej praktyce.

 

Doradztwo biznesowe

Analizujemy sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa pod kątem płynności finansowej. Weryfikujemy wszelkie umowy zawarte z kontrahentami oraz sprawdzamy poprawność prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zajmujemy się również doradztwem finansowym.

 

Opinie klientów
DARIUSZ SZYMCZAK
DARIUSZ SZYMCZAK
2021-12-20
Kancelaria p. Krzysztofa Lipińskiego to najwyższy poziom profesjonalizmu, wiedzy i umiejętności interpersonalnych. Proces restrukturyzacyjny spółki kapitałowej jest działaniem złożonym, wymagający głębokiej analizy ekonomicznej, opracowania planu naprawczego i przekonanie wierzycieli do niego. Kancelaria p. Krzysztofa Lipińskiego w sposób perfekcyjny zrealizowała w/w założenia czego efektem jest zatwierdzona sądownie restrukturyzacja naszej spółki.
Klaudia Hinz
Klaudia Hinz
2021-11-11
Z czystym sumieniem mogę polecić Kancelarię Pana Krzysztofa. Przeprowadził mnie przez upadłość konsumencką z pełnym wsparciem, zaangażowaniem i doświadczeniem, co odwdzięczyło się szybką decyzją sądu, za co ogromnie dziękuje i polecam !!!!!!
Michał Siński
Michał Siński
2021-10-21
Pełen profesjonalizm. Zero obiecanek. Tylko skuteczność. Pełne wsparcie merytoryczne przez cały proces ogłaszania upadłości konsumenckiej. Ja zaufałem. Nie żałuje. Jestem bardzo usatysfakcjonowany współpraca z Kancelarią Pana Krzysztofa Lipińskiego. Każdemu kto potrzebuje takiej pomocy polecam w 100% tą kancelarię.
Joanna Joanna
Joanna Joanna
2021-02-12
Fachowość, Profesjonalizm, niesamowita kultura osobista, ludzkie podejście i przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ. Kontaktując się po raz pierwszy z Kancelarią Pana Krzysztofa Lipińskiego byłam na zrozpaczona, gdyż wcześniej w mojej sprawie, ci do których się zgłaszałam rozkładali bezradnie ręce, proponując rozwiązania, które jak sami zaznaczali, nie przyniosą rezultatu. Pan Krzysztof po krótkiej rozmowie telefonicznej podszedł do mojego problemu precyzyjnie. Jestem bardzo zadowolona z pomocy, jaką otrzymałam od Pana Mecenasa. Sytuacja, która wcześniej ciągnęła się ponad rok i wydawała się trudna i skomplikowana ostatecznie została rozwiązana w sposób, w jaki tego pragnęłam. Z czystym sumieniem polecam Kancelarię Lipiński i Wspólnicy. Jestem przekonana, że dzięki ogromnej wiedzy Pana Krzysztofa i szacunku do człowieka, każdy może liczyć tutaj na pomoc. Serdecznie DZIĘKUJĘ!
Natalia Zietara
Natalia Zietara
2021-02-10
Pan Krzysztof pomógł mi w ogarnięciu mojej sytuacji, co do której myślałam, że nie da się już nic zrobić. Pełen profesjonalizm, ogromna wiedza, obsługa klienta na najwyższym poziomie, pełne zrozumienie i empatia. Na każdym etapie Pan Krzysztof w jasny i konkretny sposób przedstawiał możliwości i warianty rozwiązań. No i przede wszystkim restrukturyzacja zakończyła się pomyślnie. Jeszcze raz dziękuję!
Piotr Stosik
Piotr Stosik
2021-02-08
Kancelaria dobra rzeczowa pomogła rozwiać wątpliwości co zrobić by wyjść z sytuacji jak najlepiej - serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
Tomek Bak
Tomek Bak
2021-01-18
Pełen profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu sprawy o upadłość konsumencką. Zdecydowanie polecam osobom, które tez muszą borykać się z takimi problemami i nie maja zielonego pojęcia jak z tego wybrnąć. W końcu mogę spokojnie spać i widzę światełko w tunelu.
Kamila Zimińska
Kamila Zimińska
2021-01-10
Wspanialy team profesljonalistow. Zawsze na czas i gotowi do pomocy. Szczerze polecam!
Szczęśliwa Kobieta
Szczęśliwa Kobieta
2021-01-07
Restrukturyzacja zakończona powodzeniem, polecam! Profesjonalizm, rzetelna wiedza, konkretna praca i ludzkie podejście, jestem bardzo zadowolona z obsługi!
Sailor Jula
Sailor Jula
2021-01-05
Jestem zadowolony z tej kancelarii ,sprawa potoczyła się po mojej myśli. Polecam ludzie godni zaufania.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami.

Oferujemy bezpłatną analizę sprawy Zadzwoń 792 873 876

Aktualności

Zatwierdzony układ firmy jednoosobowej

Sąd restrukturyzacyjny w Gorzowie Wielkopolskim w tempie wręcz ekspresowym zatwierdził układ w nadzorowanym przez nas uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym. Od złożenia wniosku w …

Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej

Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej oraz pełnienia funkcji w organach spółek handlowych może zostać orzeczony na okres do 10 lat. Praktyka pookazuje, że …

Niezawarty układ z wierzycielami

Niezawarty układ z wierzycielami w postępowaniu restrukturyzacyjnym nie oznacza końca możliwych do podjęcia działań. Restrukturyzacja firmy i układ co do zasady ma …

Restrukturyzacja

Zajmujemy się doradztwem restrukturyzacyjnym na etapie poza sądowym oraz sądowym. Po opracowaniu planu restrukturyzacyjnego i propozycji układowych w imieniu dłużnika aktywnie uczestniczymy w postępowaniu, aby przekonać wierzycieli o zasadności restrukturyzacji.

Upadłość

Wniesienie o upadłość przedsiębiorstwa jest bardzo istotne w kontekście odpowiedzialności organów zarządzających za zobowiązania firmy. Weryfikujemy przesłanki do wniesienia wniosku o upadłość. Reprezentujemy dłużników lub wierzycieli w postępowaniach upadłościowych.

Negocjacje

Negocjacje są nieodłącznym elementem w biznesie. W relacji dłużnik – wierzyciel nie można ich pomijać, bowiem dzięki nim można wiele zyskać. Strony osiągają porozumienie bez wielomiesięcznych sporów sądowych, o czym często przekonujemy się w naszej praktyce.

Prawo spółek

Odpowiednia forma organizacyjno – prawna przedsiębiorstwa jest bardzo istotna. Zajmujemy się kompleksową obsługą przedsiębiorców w zakresie prawa spółek. Począwszy od założenia spółki, poprzez jej bieżącą obsługę, jak i przekształcenia spółek.

Upadłość konsumencka

Znowelizowane przepisy Prawa Upadłościowego ułatwiają w znacznym stopniu ogłoszenie upadłości. Przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką warto jednak zlecić specjalistom, ponieważ sąd dopiero po zakończeniu postępowania będzie decydował o oddłużeniu upadłego.

Doradztwo strategiczne dla firm

Analizujemy sytuację ekonomiczną pod kątem płynności finansowej. Weryfikujemy wszelkie umowy zawarte z kontrahentami oraz sprawdzamy poprawność prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zajmujemy się również doradztwem finansowym.
Zrzut ekranu 2020-04-13 o 13.58.54

O restrukturyzację można starać się praktycznie na każdym etapie. Postępowania układowe bądź sanacyjne przewidziane są dla przedsiębiorców, którzy są zagrożeni niewypłacalnością lub są już niewypłacalni. 

Odpowiednio wcześnie zainicjowane postępowanie może uratować przed ogłoszeniem upadłości. Parasol ochronny postępowania restrukturyzacyjnego może doprowadzić do zawieszenia i w końcowym efekcie umorzenia postępowania egzekucyjnego, redukcji zadłużenia, odroczenia spłat w czasie bądź rozwiązania toksycznych i nierentownych umów dla prowadzonego biznesu. 

Koszt zależny jest od stopnia skomplikowania postępowania, liczby wierzycieli i sumy wierzytelności, które będą restrukturyzowane. Wraz z wnioskiem trzeba wnieść opłatę sądową w kwocie 1 000 PLN. Dodatkowo trzeba opłacić zaliczkę na koszty postępowania. Obecnie jest to 5 148, 07 PLN. Z praktyki sądów widać jednak, że dłużnik musi liczyć się z tym, że sąd wezwie go do wniesienia dodatkowej zaliczki. Z jednej strony ma to zapewnić wynagrodzenie nadzorcy bądź zarządcy, a z drugiej sąd weryfikuje zarazem kondycję finansową dłużnika.

Na to pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji klienta. Restrukturyzacja poza sądowa jest z pewnością szybsza i tańsza, ale nie zapewnia takiej ochrony jak postępowanie restrukturyzacyjne. 

Należy rozróżnić upadłość konsumencką od upadłości gospodarczej. W przypadku konsumenta jedynym kryterium jest stan niewypłacalności. Przedsiębiorca musi dodatkowo wykazać wielość swoich wierzycieli oraz majątek wystarczający do pokrycia kosztów postępowania upadłościowego oraz swoich zobowiązań – chociaż w części.

Czas trwania postępowania zależny jest od stopnia skomplikowania danej sprawy. W przypadku upadłości tzw. gabinetowych czyli bez masowych możliwe, że postępowanie zamknie się w ciągu kilku miesięcy od ogłoszenia upadłości. 

Przy upadłości przedsiębiorców postępowania trwają latami. 

Uzyskanie oddłużenia zależy od kilku kwestii, które muszą być ustalone przez sąd. Na spotkaniu ocenimy jakie są szanse na uzyskanie oddłużenia w upadłości konsumenckiej. Pomoc praktyka Prawa Upadłościowego z pewnością zwiększa szansę na uzyskanie oddłużenia.

Bardzo wiele. Polubowne zakończenie sporu często jest najlepszym rozwiązaniem. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Przy odpowiedniej argumentacji często możliwa jest redukcja zadłużenia o 50% bez konieczności prowadzenia długotrwałego sporu sądowego. Jesteśmy dużymi zwolennikami negocjacji, gdyż z doświadczenia wiemy ile można dzięki nim zyskać.

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. W zgłoszeniu prosimy dokładnie opisać swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:

 • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
 • ilości zobowiązań,
 • kwot poszczególnych zobowiązań,
 • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
 • informacji o posiadanym majątku oraz jego szacunkowej wartości,
 • czy wierzyciele uzyskali już tytuły wykonawcze?
 • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?

Każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia, które gwarantuje uzyskanie optymalnego efektu. W związku z tym wyceny dokonujemy po bezpłatne analizie sprawy.

Gwarantujemy obsługę prawną na całym etapie postępowania od przygotowania wniosku poprzez samo postępowanie, jak i po jego zakończeniu (przykładowo realizacja układu bądź planu spłat wierzycieli).

Pełnimy rolę opiniotwórczych ekspertów w ogólnopolskich serwisach informacyjnych.

Piszemy dla:

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Napisz do nas przez formularz kontaktowy

lub wyślij wiadomość na kontakt@lipinskikancelaria.pl

  Biuro w Gdańsku

  Brzozowa 8 lok. 2.06, 80-243 Gdańsk

  Biuro w Gdyni

  Al. Zwycięstwa 241/13, 81-521 Gdynia

  Kontakt

  tel. 58 352 13 43

  kom: 792 873 876
  email: kontakt@lipinskikancelaria.pl

  Kancelaria restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Technologię dostarcza: Nikiu.com

  Biuro w Gdańsku

  Wały Piastowskie 1/118,
  80-855 Gdańsk

  Biuro w Gdyni

  Al. Zwycięstwa 241/13
  81-521 Gdynia

  Biuro w Elblągu

  Biurowiec Starówka
  Kowalska 15-18
  82-300 Elbląg

  Kontakt

  tel. 58 352 13 43
  kom: 792 873 876
  email: kontakt@lipinskikancelaria.pl

  Kancelaria Lipiński i Wspólnicy © Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt i wykonanie Nikiu.com