...

Poznaj naszą kancelarię – Lipiński i Wspólnicy

O nas

Siedziba naszej kancelarii znajduje się w Gdańsku oraz w Gdyni. Kancelaria obsługuje jednak klientów z całej Polski. Jesteśmy wyspecjalizowani w kwestiach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz upadłością firm i upadłością konsumencką. Reprezentujemy zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Nadzorujemy postępowania restrukturyzacyjne oraz pełnimy funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Dbamy o wysoką jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do każdej sprawy, co jest z korzyścią dla naszych klientów. Zapraszamy do sprawdzenia opinii o nas w niezależnych żródłach. Przez lata wypracowaliśmy skuteczny sposób prowadzenia spraw z całego obszaru kraju. Spotkanie możliwe jest w biurze w Gdańsku, Gdyni bądź też za pomocą jednego z komunikatorów internetowych. Czas jest bardzo często determinantą w kwestiach negocjacji, restrukturyzacji czy upadłości. Doskonale to rozumiemy i zapewniamy sprawną obsługę i komunikację na każdym etapie sprawy. Skład naszego zespołu to licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, adwokaci, doradcy podatkowi oraz doradcy biznesowi. Połączenie wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i podatków pozwala nam świadczyć usługi na profesjonalnym wysokim poziomie. 

Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Trzeba tylko chcieć i potrafić je znaleźć.

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową. Zajmujemy się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Jako zespół prawników, doradców finansowych, ekonomistów i byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa. Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Poprzez naszą działalność zapewniamy parasol ochronny dla podmiotów borykających się z kłopotami dotyczącymi zdolności płatniczej.   Dużą wagę przywiązujemy do negocjacji oraz restrukturyzacji, jako narzędzi pozwalającym uchronić przed ogłaszaniem upadłości. 

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową. Zajmujemy się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Jako zespół prawników, doradców finansowych, ekonomistów i byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa. Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Poprzez naszą działalność zapewniamy parasol ochronny dla podmiotów borykających się z kłopotami dotyczącymi zdolności płatniczej. Dotyczy to zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Bardzo istotne jest dla nas bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. W związku z tym doradzamy również przedsiębiorcom w zakresie poprawy wyników finansowych oraz odpowiedniej formy prawnej ich przedsiębiorstw. Dużą wagę przywiązujemy do negocjacji oraz restrukturyzacji, jako narzędzi pozwalającym uchronić przed ogłaszaniem upadłości. Upadłość bowiem, jest zawsze ostatecznością i zanim do niej dojdzie można zazwyczaj wiele zdziałać. 

Cele

Celem naszej działalności jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i prawniczej. Między innymi z tego względu jesteśmy zrzeszeni w Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza. W naszym artykułach kładziemy nacisk na edukowanie dłużników w jaki sposób mogą zadbać o swoje finanse i majątek. Wskazujemy również na zgodne z literą prawa sposoby oddłużenia i odzyskania płynności finansowej. 

Nasza kancelaria jest bardzo dobrze rozpoznawalna w regionie całego Pomorza. Współpracujemy z sądami upadłościowymi w Gdańsku, Elblągu i Bydgoszczy. Wkrótce zamierzamy nawiązać współpracę z innymi sądami z regionu północnej Polski. Naszym celem jest zbudowanie, dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, dobrze rozpoznawalnej ogólnopolskiej kancelarii prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. 

Nasz zespół

Michał Sokołowski

Michał Sokołowski

Adwokat

Krzysztof Lipiński

Krzysztof Lipiński

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw.

Olga Rutkowska

Olga Rutkowska

Dyrektor działu do spraw konsumenckich postępowań upadłościowych.

Katarzyna Marcinkiewicz

Katarzyna Marcinkiewicz

Adwokat

Olga Rutkowska

Radosław Rembisz

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny

Paulina Okoniewska

Paulina Okoniewska

Radca prawny

Szymon Chmura

Szymon Chmura

Asystent doradcy restrukturyzacyjnego

Przewidujesz spadek dochodów, możliwe problemy finansowe?

Napisz do nas, przeanalizujemy Twoją sytuację i zaproponujemy możliwe rozwiązania.
Jeżeli będziesz zainteresowany – poprowadzimy za Ciebie cały proces, abyś mógł skupić się na zdrowiu, rodzinie i biznesie. Obsługujemy klientów z całej Polski.

Polecane artykuły

Zakończenie i umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego

Kategorie:

Ustawa Prawo restrukturyzacyjne wyróżnia dwa sposoby ukończenia sądowego etapu postępowania restrukturyzacyjnego - zakończenie i umorzenie. Zdarzenia te pociągają za sobą różne skutki prawne. Warto zaznaczyć, że w przypadku negatywnego rezultatu postępowania restrukturyzacyjnego, otwierają one przedsiębiorcy drogę do wyboru innych rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa. W tym artykule wyjaśnię, na czym polega umorzenie i zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego…

Czym jest wstępny plan restrukturyzacyjny?

Kategorie:

Problemy finansowe stają się coraz poważniejsze? Zastanawiasz się nad restrukturyzacją firmy? Nie wiesz jakie dokumenty będziesz musiał złożyć, składając wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego? Jednym z najważniejszych dokumentów, który niewątpliwie ma ogromny wpływ na decyzję sądu o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, jest wstępny plan restrukturyzacyjny. Sprawdź jakie informacje powinien zawierać taki dokument i jak prawidłowo go…

Zawarty układ spółki produkcyjnej

Kategorie:

W postępowaniu nadzorowanym przez naszą kancelarię doprowadziliśmy do zawarcia układu z wierzycielami dużej spółki z o.o. z branży produkcyjnej. Tym samym skuteczna restrukturyzacja spółki z o.o. spowodowała, że dziesiątki osób uchroniły swoje miejsca pracy. Majątek spółki o wartości ponad 17 mln zł został również uchroniony. Podobna była kwota zobowiązań objęta układem (ponad 17,5 mln zł).…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania

[custom_modal post_ids="16199,16297,17384"]