Poznaj naszą kancelarię – Lipiński i Wspólnicy

O nas

Siedziba naszej kancelarii znajduje się w Gdańsku oraz w Gdyni. Kancelaria obsługuje jednak klientów z całej Polski. Jesteśmy wyspecjalizowani w kwestiach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz upadłością firm i upadłością konsumencką. Reprezentujemy zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Nadzorujemy postępowania restrukturyzacyjne oraz pełnimy funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Dbamy o wysoką jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do każdej sprawy, co jest z korzyścią dla naszych klientów. Zapraszamy do sprawdzenia opinii o nas w niezależnych żródłach. Przez lata wypracowaliśmy skuteczny sposób prowadzenia spraw z całego obszaru kraju. Spotkanie możliwe jest w biurze w Gdańsku, Gdyni bądź też za pomocą jednego z komunikatorów internetowych. Czas jest bardzo często determinantą w kwestiach negocjacji, restrukturyzacji czy upadłości. Doskonale to rozumiemy i zapewniamy sprawną obsługę i komunikację na każdym etapie sprawy. Skład naszego zespołu to licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, adwokaci, doradcy podatkowi oraz doradcy biznesowi. Połączenie wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i podatków pozwala nam świadczyć usługi na profesjonalnym wysokim poziomie. 

Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Trzeba tylko chcieć i potrafić je znaleźć.

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową. Zajmujemy się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Jako zespół prawników, doradców finansowych, ekonomistów i byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa. Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Poprzez naszą działalność zapewniamy parasol ochronny dla podmiotów borykających się z kłopotami dotyczącymi zdolności płatniczej.   Dużą wagę przywiązujemy do negocjacji oraz restrukturyzacji, jako narzędzi pozwalającym uchronić przed ogłaszaniem upadłości. 

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową. Zajmujemy się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Jako zespół prawników, doradców finansowych, ekonomistów i byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa. Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Poprzez naszą działalność zapewniamy parasol ochronny dla podmiotów borykających się z kłopotami dotyczącymi zdolności płatniczej. Dotyczy to zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Bardzo istotne jest dla nas bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. W związku z tym doradzamy również przedsiębiorcom w zakresie poprawy wyników finansowych oraz odpowiedniej formy prawnej ich przedsiębiorstw. Dużą wagę przywiązujemy do negocjacji oraz restrukturyzacji, jako narzędzi pozwalającym uchronić przed ogłaszaniem upadłości. Upadłość bowiem, jest zawsze ostatecznością i zanim do niej dojdzie można zazwyczaj wiele zdziałać. 

Cele

Celem naszej działalności jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i prawniczej. Między innymi z tego względu jesteśmy zrzeszeni w Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza. W naszym artykułach kładziemy nacisk na edukowanie dłużników w jaki sposób mogą zadbać o swoje finanse i majątek. Wskazujemy również na zgodne z literą prawa sposoby oddłużenia i odzyskania płynności finansowej. 

Nasza kancelaria jest bardzo dobrze rozpoznawalna w regionie całego Pomorza. Współpracujemy z sądami upadłościowymi w Gdańsku i Elblągu. Wkrótce zamierzamy nawiązać współpracę z innymi sądami z regionu północnej Polski. Naszym celem jest zbudowanie, dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, dobrze rozpoznawalnej ogólnopolskiej kancelarii prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. 

Nasz zespół

Michał Sokołowski

Michał Sokołowski

Adwokat

Krzysztof Lipiński

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.

Paulina Okoniewska

Paulina Okoniewska

Radca prawny

Radosław Rembisz

Radosław Rembisz

Prawnik

Przewidujesz spadek dochodów, możliwe problemy finansowe?

Napisz do nas, BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sytuację i zaproponujemy możliwe rozwiązania.
Jeżeli będziesz zainteresowany – poprowadzimy za Ciebie cały proces, abyś mógł skupić się na zdrowiu, rodzinie i biznesie. Obsługujemy klientów z całej Polski.

Polecane artykuły

Ochrona praw wierzyciela w restrukturyzacji dłużnika

Kategorie:

W obecnych czasach mamy skumulowanie wielu czynników wpływających na pogorszenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Pandemia i jej skutki, wojna, inflacja, skokowy wzrost cen energii. Wszystko to powoduje, że obecnie masowo otwierane są przez przedsiębiorców postępowania restrukturyzacyjne. Wśród nich najbardziej popularne jest postępowanie o zatwierdzenie układu. Jest to rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego, w którym o jego…

Zawarty układ firmy jednoosobowej

Kategorie:

Dziś doprowadziliśmy do zawarcia kolejnego układu. Tym razem jest to firma jednoosobowa z branży usługowej. Układ z wierzycielami zakłada całkowite umorzenie odsetek oraz częściowe umorzenie kapitału (od 10% do 30%). Zawarty układ firmy jednoosobowej pozwoli na odzyskanie płynności przedsiębiorstwa. Wierzycielami dłużnika były głównie banki. Łączna suma wierzytelności wyniosła ponad milion złotych. Propozycje układowe zakładają przewidują…

Zawarty układ firmy transportowej

Kategorie:

W postępowaniu o zatwierdzenie układu, które prowadziliśmy doszło do zawarcia układu z wierzycielami. Dłużnik prowadzący firmę transportową otworzył postępowanie restrukturyzacyjne na etapie zagrożenia niewypłacalnością. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego i następnie zawarty układ firmy transportowej pozwoliły dłużnikowi na prowadzenie działalności w niezakłócony sposób. Do zawarcia układu doprowadziliśmy w zaledwie trzy miesiące. Dłużnik złożył do sądu wniosek o…

Biuro w Gdańsku

Wały Piastowskie 1/118,
80-855 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia