Poznaj naszą kancelarię – Lipiński i Wspólnicy

O nas

Siedziba naszej kancelarii znajduje się w Gdańsku oraz w Gdyni. Kancelaria obsługuje jednak klientów z całej Polski. Jesteśmy wyspecjalizowani w kwestiach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz upadłością firm i upadłością konsumencką. Reprezentujemy zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Nadzorujemy postępowania restrukturyzacyjne oraz pełnimy funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Dbamy o wysoką jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do każdej sprawy, co jest z korzyścią dla naszych klientów. Zapraszamy do sprawdzenia opinii o nas w niezależnych żródłach. Przez lata wypracowaliśmy skuteczny sposób prowadzenia spraw z całego obszaru kraju. Spotkanie możliwe jest w biurze w Gdańsku, Gdyni bądź też za pomocą jednego z komunikatorów internetowych. Czas jest bardzo często determinantą w kwestiach negocjacji, restrukturyzacji czy upadłości. Doskonale to rozumiemy i zapewniamy sprawną obsługę i komunikację na każdym etapie sprawy. Skład naszego zespołu to licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, adwokaci, doradcy podatkowi oraz doradcy biznesowi. Połączenie wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i podatków pozwala nam świadczyć usługi na profesjonalnym wysokim poziomie. 

Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Trzeba tylko chcieć i potrafić je znaleźć.

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową. Zajmujemy się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Jako zespół prawników, doradców finansowych, ekonomistów i byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa. Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Poprzez naszą działalność zapewniamy parasol ochronny dla podmiotów borykających się z kłopotami dotyczącymi zdolności płatniczej.   Dużą wagę przywiązujemy do negocjacji oraz restrukturyzacji, jako narzędzi pozwalającym uchronić przed ogłaszaniem upadłości. 

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową. Zajmujemy się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Jako zespół prawników, doradców finansowych, ekonomistów i byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa. Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Poprzez naszą działalność zapewniamy parasol ochronny dla podmiotów borykających się z kłopotami dotyczącymi zdolności płatniczej. Dotyczy to zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Bardzo istotne jest dla nas bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. W związku z tym doradzamy również przedsiębiorcom w zakresie poprawy wyników finansowych oraz odpowiedniej formy prawnej ich przedsiębiorstw. Dużą wagę przywiązujemy do negocjacji oraz restrukturyzacji, jako narzędzi pozwalającym uchronić przed ogłaszaniem upadłości. Upadłość bowiem, jest zawsze ostatecznością i zanim do niej dojdzie można zazwyczaj wiele zdziałać. 

Cele

Celem naszej działalności jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i prawniczej. Między innymi z tego względu jesteśmy zrzeszeni w Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza. W naszym artykułach kładziemy nacisk na edukowanie dłużników w jaki sposób mogą zadbać o swoje finanse i majątek. Wskazujemy również na zgodne z literą prawa sposoby oddłużenia i odzyskania płynności finansowej. 

Nasza kancelaria jest bardzo dobrze rozpoznawalna w regionie całego Pomorza. Współpracujemy z sądami upadłościowymi w Gdańsku, Elblągu i Bydgoszczy. Wkrótce zamierzamy nawiązać współpracę z innymi sądami z regionu północnej Polski. Naszym celem jest zbudowanie, dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, dobrze rozpoznawalnej ogólnopolskiej kancelarii prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. 

Nasz zespół

Michał Sokołowski

Michał Sokołowski

Adwokat

Radosław Rembisz

Katarzyna Marcinkiewicz

Adwokat

Krzysztof Lipiński

Krzysztof Lipiński

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw.

Radosław Rembisz

Radosław Rembisz

Prawnik

Paulina Okoniewska

Paulina Okoniewska

Radca prawny

Przewidujesz spadek dochodów, możliwe problemy finansowe?

Napisz do nas, przeanalizujemy Twoją sytuację i zaproponujemy możliwe rozwiązania.
Jeżeli będziesz zainteresowany – poprowadzimy za Ciebie cały proces, abyś mógł skupić się na zdrowiu, rodzinie i biznesie. Obsługujemy klientów z całej Polski.

Polecane artykuły

Czym jest Krajowy rejestr zadłużonych i jak z niego korzystać?

Czym jest Krajowy rejestr zadłużonych i jak z niego korzystać?

Kategorie:

Z dniem 1 grudnia 2021 r. został oddany do użytkowania system teleinformatyczny Krajowy rejestr zadłużonych (dalej jako „KRZ”). W systemie tym prowadzone są postępowania restrukturyzacyjne, postępowania upadłościowe oraz postępowania dotyczące zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Oznacza to, że co do zasady wszelkie czynności procesowe są wykonywane za pomocą systemu teleinformatycznego. Nie jest dopuszczalne podejmowanie działań poza…

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny - kim jest i czym się zajmuje?

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny - kim jest i czym się zajmuje?

Kategorie:

Właściciel kancelarii Krzysztof Lipiński z dniem 11 października 2023 r. uzyskał tytuł kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego. Tym samym kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny Krzysztof Lipiński jest w gronie zaledwie około 6% doradców w całej Polsce, którzy uzyskali od Ministerstwa Sprawiedliwości kwalifikację w swym zawodzie. Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny Krzysztof Lipiński pełni zarówno funkcję syndyka w wielu postępowaniach upadłościowych oraz…

Zatwierdzony układ gospodarstwa rolnego

Zatwierdzony układ gospodarstwa rolnego

Kategorie:

Restrukturyzacja gospodarstwa rolnego zakończona sukcesem. W tej sprawie wszystko zaczęło się od wyznaczenia naszej kancelarii przez sąd na nadzorcę sądowego. Dziś w ramach przyspieszonego postępowania układowego sąd zatwierdził układ zakładający średnią redukcję kapitału w wysokości 30% oraz całkowite umorzenie odsetek i kosztów dochodzenia wierzytelności. Co ciekawe za układem wypowiedziało się 100% wierzycieli. Zatwierdzony układ gospodarstwa…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia