Nakaz zapłaty z PKO BP

Otrzymany nakaz zapłaty z PKO BP, Pekao czy Santander Bank nie musi wiązać się z widmem egzekucji komorniczej. Dłużnik musi jednak szybko reagować i przejść natychmiast do działania. Z naszej kilkuletniej praktyki wynika, że trudno jest wygrać sprawę o zapłatę z PKO BP czy innym bankiem. Wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest jednak zazwyczaj konieczne w celu ochrony majątku przedsiębiorcy przed egzekucją komorniczą. Jest to zarazem początek do dalszych działań, które mają już o wiele większą skuteczność i o których piszemy w dalszej części niniejszego artykułu.

Chcesz uzyskać oddłużenie swojej firmy?

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy.

Kontakt

Czym może skutkować niewniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty?

Nieuchronnie doprowadzi to do wszczęcia egzekucji komorniczej, a stąd już tylko krok do całkowitej niewypłacalności. Nie z każdym komornikiem można bowiem się porozumieć celem dobrowolnych spłat. Jeśli kwota zobowiązania jest duża, a dłużnik posiada nieruchomość to wysoce prawdopodobne jest to, że zostanie wszczęta egzekucja z nieruchomości. Brak porozumienia z komornikiem doprowadzi do zajęcia kont bankowych. Komornik może również dążyć do zajęcia wierzytelności dłużnika i po uzyskaniu informacji o kontrahentach dłużnika skontaktuje się z nimi. Taka sytuacja zazwyczaj nie wpływa za dobrze na podtrzymanie dalszej współpracy z kontrahentami. Zajęcie kont bankowych doprowadzi z kolei do wszczęcia kolejnych egzekucji – jako pierwszy będzie to ZUS bądź US.

Nakaz zapłaty z PKO BP. Jak powstrzymać egzekucję komorniczą i uratować firmę przed niewypłacalnością?

Na wniesienie sprzeciwu lub zarzutów od nakazu zapłaty z PKO BP jest 14 dni. Trzeba zatem zacząć od wniesienia pisma procesowego z zarzutami do twierdzeń banku. Jeśli nie jest to nakaz zapłaty z weksla to nie ma mowy o wszczęciu egzekucji komorniczej. W kolejnych krokach trzeba zainicjować negocjacje z bankiem celem zawarcia porozumienia. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Przeanalizujemy sytuację Państwa przedsiębiorstwa i wskażemy optymalne rozwiązanie.
Konieczna do ustalenia przede wszystkim będzie:

  • zdolność restrukturyzacyjna przedsiębiorstwa,
  • potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie redukcji zobowiązań, odroczenia terminu spłaty, etc.
  • strategia działania w zakresie działań restrukturyzacyjnych oraz ocena realności ich wykonania.

Pod rozwagę trzeba wziąć całokształt sytuacji dłużnika i podjąć decyzję czy prowadzić negocjacje pozasądowe czy też wszcząć postępowanie restrukturyzacyjne. Negocjacje można wykorzystać, gdy nie ma zbyt wielu wierzycieli. Do pozostałych sytuacji zalecamy skorzystanie z dobrodziejstwa postępowania restrukturyzacyjnego.

Restrukturyzacja sądowa chroni przed egzekucją komorniczą. Dłużnik nie musi dokonywać spłat na poczet wierzycieli. Natomiast dzięki zawarciu układu z wierzycielami przedsiębiorca może uzyskać znaczą redukcję swoich zobowiązań oraz odroczyć termin ich zapłaty.

Warto wskazać w tym miejscu, że restrukturyzacja ma o wiele szerszy zakres niż obrona w postępowaniu o zapłatę. Zawarcie układu z wierzycielami pod nadzorem licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego pozwala na kompleksowe uleczenie sytuacji przedsiębiorstwa. Zawierany jest układ ze wszystkimi wierzycielami przez co odpada ryzyko wszczęcia egzekucji przez któregoś z nich.

Nakaz zapłaty z PKO BP. Podsumowanie.

Sprzeciw od nakazu zapłaty z PKO BP, Pekao, Santander czy innego banku zazwyczaj będzie konieczny. Przede wszystkim w celu ochrony przed egzekucją i podjęcia dalszych działań. Przestrzegamy zarazem Państwa przed „kancelariami” obiecującymi wygranie sprawy z bankiem. Z naszego doświadczenia wynika, że wygrać z bankiem można jedynie w incydentalnych przypadkach. Może to być wynikiem wyjątkowych zaniedbań po stronie pełnomocnika banku, ale nam to się jeszcze nie zdarzyło. W sytuacji sporu sądowego przedsiębiorcy z drugim przedsiębiorcą pozwany nie jest tak chroniony jak konsument. Głównie z tego względu wygranie sprawy z bankiem jest karkołomnym zadaniem. O wiele bardziej zasadnym jest podjęcie rozmów ze wszystkimi wierzycielami celem zawarcia z nimi układu, co uzdrowi sytuację przedsiębiorstwa. 

Otrzymali Państwo nakaz zapłaty z PKO BP, Pekao, Santander czy z innego banku? Szukają Państwo skutecznego rozwiązania problemów finansowych? Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy kancelarią wyspecjalizowaną w restrukturyzacji przedsiębiorstw i ochronie praw dłużników oraz wierzycieli. Znajdziemy właściwe rozwiązanie Twojej sytuacji.

Formularz kontaktowy




    O autorze

    Krzysztof Lipiński

    Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.

    Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

    Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.

    Misja

    Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

    Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

    Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

    Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
    • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
    • ilości zobowiązań,
    • kwot poszczególnych zobowiązań,
    • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
    • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
    • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
    Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
    Gwarantujemy rzetelną analizę Państwa sprawy wraz ze wskazaniem optymalnych rozwiązań prawnych.
    Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
    • restrukturyzacja firm,
    • oddłużanie firm,
    • negocjacje z wierzycielami,
    • upadłość firmy,
    • upadłość konsumencka,
    • postępowania egzekucyjne,
    • obsługa prawna firm,
    • doradztwo podatkowe,
    • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
    • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
    Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
    Kancelaria specjalizuje się w:
    • prawie upadłościowym,
    • restrukturyzacyjnym,
    • bankowym,
    • gospodarczym.

    Ostatnie Wpisy

    Uchylenie układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

    Jak wygląda uchylenie układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym i kiedy może do niego dojść? W tym artykule omówimy zagadnienie uchylenia układu zawartego z wierzycielami oraz jego skutki dla dłużnika. Sprawozdania nadzorcy wykonania układu A więc dłużnik ma zawarty układ z wierzycielami. Sąd restrukturyzacyjny zatwierdza układ. Po uprawomocnieniu się postanowienia sądu w przedmiocie zatwierdzenia układu nadzorca bądź…

    Oddłużenie byłego przedsiębiorcy w 23 miesiące

    W niniejszym artykule opiszemy jak wygląda oddłużenie byłego przedsiębiorcy w ramach upadłości konsumenckiej. Spośród zgłaszających się nas osób obsługujemy bowiem najwięcej takich klientów którzy są zainteresowani oddłużeniem. W jednej z prowadzonych przez naszą kancelarię spraw, gdzie reprezentowaliśmy upadłego doprowadziliśmy do ustalenia planu spłaty wierzycieli na okres 23 miesięcy z ratą miesięczną w kwocie 1.000,00 zł.…

    Na czym polega przedawnienie długu?

    Przedawnienie długu jest jednym z kluczowych mechanizmów prawa cywilnego. Konstrukcja ta ma istotne znaczenie zarówno dla dłużników, jak i wierzycieli. Termin przedawnienia określa okres, po którego upływie dłużnik może uchylić się od zapłaty długu. W praktyce oznacza to, że wierzyciel traci możliwość wyegzekwowania swojej należności w trybie przymusowym, czyli w ramach egzekucji komorniczej. W zasadzie…

    Zobacz wszystkie na blogu

    Polecane artykuły

    Oddłużenie upadłego w upadłości konsumenckiej

    Kategorie:

    Znowelizowane przepisy Prawa upadłościowego, które weszły w życie 24 marca 2020 roku w znaczny sposób zliberalizowały możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jak jednak wygląda oddłużenie upadłego w upadłości konsumenckiej i kwestie z tym związane? Czy ogłoszenie upadłości jest równoznaczne z uzyskaniem oddłużenia? Kiedy upadły może uzyskać oddłużenie? Na te pytania odpowiemy w tym wpisie. Zachęcamy zarazem…

    Problemy ze spłatą? Negocjuj!

    Kategorie:

    Masz nieuregulowane raty kredytu bądź nieopłaconą fakturę? Otrzymujesz wezwanie do zapłaty pod rygorem wypowiedzenia umowy bądź wniesienia powództwa o zapłatę? Nie wiem, czy masz tego świadomość, ale jest to dla Ciebie kluczowy moment. Co można zatem w takiej sytuacji zrobić? Odpowiedź jest jedna - masz problemy ze spłatą - negocjuj! Dalsze zapożyczanie się nie jest…

    Upadłość konsumencka 2021

    Kategorie:

    Upadłość konsumencka 2021 nie przyniosła dużych zmian w upadłości osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Główna zmiana polegała na wprowadzeniu z dniem 1 lipca 2021 r. Krajowego Rejestru Zadłużonych. Tym samym postępowanie upadłościowe zostało przeniesione do systemu teleinformatycznego. Wnioski o ogłoszenie upadłości są od tamtej pory składane w postaci elektronicznej. Podobnie wszelkie pisma w trakcie postępowania…

    Biuro w Gdańsku

    ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
    80-227 Gdańsk

    Biuro w Gdyni

    Al. Zwycięstwa 241/13
    81-521 Gdynia

    Pliki do pobrania

    [custom_modal post_ids="16199,16297,17384"]