Finansowanie dla firm w kryzysie

Przedsiębiorstwo borykające się z problemami związanymi z płynnością finansową zazwyczaj ma utrudnioną drogę w zdobyciu finansowania. Finansowanie dla firm w kryzysie konieczne jest do kontynuowania działalności operacyjnej. Bywają bowiem sytuacje, gdzie przedsiębiorstwo ma moce przerobowe, ale nie ma środków na zakup materiałów do generowania wyższego dochodu. Finansowanie może być również konieczne ze względu na upływający termin zwrotu pożyczki czy spłaty limitu w koncie, który nie został przedłużony przez bank na kolejny rok. Powody mogą być różne, a przedsiębiorstwo bez finansowania może nie przetrwać. 

Szukasz finansowania dla swojej firmy?

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy.

Kontakt

Nasi doradcy biznesowi i finansowi zajmują się uzyskiwaniem finansowania dla przedsiębiorstw. Nie zawsze jednak jest to łatwe zadanie i czasami trzeba szukać kapitału poza bankami. Co zatem zrobić jak banki nie chcą udzielić finansowania?

Finansowanie dla firm. Kredyt na oddłużenie firmy

Na rynku dostępne są pożyczki płynnościowe czy też kredyty na oddłużenie firmy. Firma z problemami finansowymi nie ma jednak większych szans na uzyskanie finansowania z banków, które co do zasady jest najtańszym na rynku. Pozostają wtedy opcje finansowania od funduszy pożyczkowych, które jednak zazwyczaj są drogim kapitałem. W swojej praktyce spotykaliśmy się wielokrotnie z sytuacją, gdy taka forma finansowania była tylko odroczeniem w czasie utraty płynności finansowej. Pożyczki takie mogą wiązać się z dużą prowizją za odnowienie na kolejny rok. Bywa również, że są zawierane na kilka lat bez możliwości dalszego przedłużenia po upływie zakreślonego w umowie terminu. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo ma do wyboru:

  • znaleźć inwestora,
  • otworzyć postępowanie restrukturyzacyjne,
  • upłynnić aktywa celem spłaty newralgicznych wierzycieli.

Czy postępowanie restrukturyzacyjne zawsze ma sens?

W większości przypadków wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego może uratować przedsiębiorstwo przed trwałą niewypłacalnością i koniecznością ogłaszania upadłości. Nie zawsze jednak restrukturyzacja sądowa może pomóc. Sytuacja taka zajdzie w przypadku, gdy dłużnik ma jednego głównego wierzyciela, który nie jest skłonny do zawarcia porozumienia. Jeśli wierzyciel taki posiada dodatkowo zabezpieczenie w postaci hipoteki czy zastawu na majątku dłużnika to może okazać się, że bardziej atrakcyjne dla niego będzie zaspokojenie z majątku dłużnika. Proponowanie takiemu wierzycielowi układu polegającego na rozłożeniu spłat na kilka lat może zakończyć się fiaskiem negocjacji.

Finansowanie dla firm z problemami płynnościowymi

Jeśli negocjacje z wierzycielem nie przyniosą zakładanego rezultatu w postaci porozumienia to pozostaje znalezienie inwestora. Rozwiązanie takie wymaga co do zasady posiadania płynnego majątku, na którym można się zabezpieczyć. Majątek jest każdorazowo oczywiście weryfikowany pod kątem płynności. Finansowanie takim kapitałem może być o wiele tańsze od finansowania oferowanego przez fundusze pożyczkowe. Nasi doradcy finansowi posiadają bogate doświadczenie w kojarzeniu partnerów biznesowych, co pomogło już niejednej firmie w przetrwaniu na rynku. 

Szukasz finansowania dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami. Zapewniamy kompleksową obsługę przedsiębiorstw w zakresie finansowania, doradztwa biznesowego oraz restrukturyzacyjnego.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.

Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
  • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
  • ilości zobowiązań,
  • kwot poszczególnych zobowiązań,
  • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
  • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
  • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
  • restrukturyzacja firm,
  • oddłużanie firm,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • upadłość firmy,
  • upadłość konsumencka,
  • postępowania egzekucyjne,
  • obsługa prawna firm,
  • doradztwo podatkowe,
  • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
  • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
Kancelaria specjalizuje się w:
  • prawie upadłościowym,
  • restrukturyzacyjnym,
  • bankowym,
  • gospodarczym.

Ostatnie Wpisy

Na czym polega przedawnienie długu?

Przedawnienie długu jest jednym z kluczowych mechanizmów prawa cywilnego. Konstrukcja ta ma istotne znaczenie zarówno dla dłużników, jak i wierzycieli. Termin przedawnienia określa okres, po którego upływie dłużnik może uchylić się od zapłaty długu. W praktyce oznacza to, że wierzyciel traci możliwość wyegzekwowania swojej należności w trybie przymusowym, czyli w ramach egzekucji komorniczej. W zasadzie…

Co to jest cesja wierzytelności?

Dostałeś wezwanie do zapłaty od nieznanego Ci podmiotu? Otrzymałeś nakaz zapłaty lub pozew, w którym po stronie powodowej występuje fundusz inwestycyjny albo kancelaria windykacyjna? Możliwe, że Twój dług został sprzedany innemu podmiotowi na podstawie umowy cesji wierzytelności. W tym artykule odpowiemy na pytanie czym jest cesja wierzytelności. Może Cię również zainteresować: Wezwanie do zapłaty z…

Postępowanie sanacyjne spółki z o.o z branży budowlanej

Postępowanie sanacyjne sp. z o.o. z branży budowlanej daje dłużnikowi szerokie możliwości w zakresie ochrony przed niewypłacalnością i upadłością. Dla wierzycieli jest to zarazem możliwość na uzyskanie zapłaty w wyższym stopniu niż w ramach postępowania upadłościowego. Zaledwie dwa tygodnie temu sąd restrukturyzacyjny wyznaczył kwalifikowanego doradcę restrukturyzacyjnego Krzysztofa Lipińskiego na zarządcę sądowego spółki budowlanej w postępowaniu…

Zobacz wszystkie na blogu

Polecane artykuły

Jakie są skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego?

Kategorie:

W odpowiedzi na pytanie jakie są skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego należy uwzględnić cechy wspólne wszystkich postępowań oraz różnice występujące między nimi.  Różnice dotyczą postępowania o zatwierdzenie układu oraz postępowania sanacyjnego i odrębności z nich wynikające zostały ujęte w artykule. W artykule wskażemy również na odrębności dotyczące uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego wprowadzonego do obrotu prawnego czasowo do 30…

Jakie są etapy postępowania upadłościowego?

Kategorie:

Jakie są etapy postępowania upadłościowego? Etapy postępowania upadłościowego różnią się w zależności od tego, czy upadłość została ogłoszona w stosunku do przedsiębiorcy czy też konsumenta. W zasadzie to poniżej opiszemy schematycznie cały proces oddłużania uwzględniający również przygotowanie do wniesienia wniosku oraz wykonywanie planu spłat wierzycieli. Oddłużenie osoby fizycznej w upadłości odbywa się w trzech etapach…

Czy zawarcie układu jest opłacalne dla wierzyciela?

Kategorie:

Sporo już napisaliśmy na naszym blogu o korzyściach płynących dla dłużnika z zawarcia układu z wierzycielami w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Najwyższa zatem pora, aby poświęcić również niego uwagi wierzycielom. W niniejszym artykule odpowiemy na najważniejsze z perspektywy wierzyciela pytanie, czyli CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ? Zwiększające się obecnie problemy polskich przedsiębiorców powodują rosnącą liczbę postępowań…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania

[custom_modal post_ids="16199,16297,17384"]