Restrukturyzacja firmy budowlanej

Zastanawiasz się nad restrukturyzacją firmy budowlanej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasza kancelaria specjalizuje się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. Tłumaczymy szczegóły i wspieramy, na każdym etapie procesu. Zapewniamy indywidualne podejście do każdej sprawy, bowiem każde nowe postępowanie restrukturyzacyjne traktujemy jak nowy projekt i nie może być mowy o szablonowym działaniu. Jak wygląda zatem restrukturyzacja firmy budowlanej? Czy przedsiębiorstwo może uchronić się przed upadłością bądź egzekucją komorniczą? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Kontakt

Brak płynności finansowej – co robić?

Zazwyczaj firmy budowlane mają wielu wierzycieli. W większości przypadków wyklucza to powodzenie pozasądowych działań restrukturyzacyjnych (jak np. negocjacje z wierzycielami czy mediacje sądowe). Trudno bowiem w takiej sytuacji dojść do porozumienia ze wszystkimi wierzycielami. Jeśli istnieje zagrożenie niewypłacalności albo ten stan już zaistniał – czas otworzyć postępowanie restrukturyzacyjne. Pozwolić może ono ochronić majątek przedsiębiorstwa oraz zapewnić niezakłócone kontynuowanie działalności operacyjnej.

Restrukturyzacja firmy budowlanej daje dodatkowo przedsiębiorcy szansę na zmniejszenie wysokości zobowiązań. W trakcie postępowania dłużnik nie musi regulować zobowiązań objętych układem (czyli tych powstałych przed otwarciem postępowania). Jest to czas na złapanie oddechu i dokonanie zmian w działalności firmy. W tym czasie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (pełniący funkcję nadzorcy lub zarządcy) nadzorując postępowanie wspiera zarazem dłużnika w prowadzeniu negocjacji z wierzycielami dłużnika.

Restrukturyzacja firmy budowlanej – co uzyskasz?

Restrukturyzacja firmy budowlanej pozwoli dłużnikowi na:

  • zawieszenie egzekucji komorniczej,
  • uchylenie dokonanych już zajęć komorniczych,
  • zawieszenie spłat na czas postępowania (dłużnik nie ma obowiązku ich regulowania),
  • zmniejszenie zobowiązań,
  • zmianę terminów płatności lub ich odroczenie,
  • zachowanie majątku przedsiębiorstwa,
  • ochronę przed upadłością i egzekucjami komorniczymi.

Jeżeli zastanawiasz się nad restrukturyzacją firmy budowlanej, skontaktuj się z naszą kancelarią. Zapewniamy kompleksową obsługę prawno – ekonomiczną Twojej sprawy. Nasz zespół składa się bowiem z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, prawników i ekonomistów. Przeprowadzamy z powodzeniem restrukturyzację przedsiębiorstw budowlanych. Zarówno dużych spółek, jak i mniejszych firm, co potwierdzają poniższe prawomocne postanowienia w przedmiocie zatwierdzenia układu.

Restrukturyzacja firmy budowlanej
Restrukturyzacja firmy budowlanej1
Restrukturyzacja firmy budowlanej2
Restrukturyzacja firmy budowlanej3
Restrukturyzacja firmy budowlanej4
Restrukturyzacja firmy budowlanej5

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw.

kontakt@lipinskikancelaria.pl
tel. 792 873 876

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
  • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
  • ilości zobowiązań,
  • kwot poszczególnych zobowiązań,
  • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
  • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
  • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
  • restrukturyzacja firm,
  • oddłużanie firm,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • upadłość firmy,
  • upadłość konsumencka,
  • postępowania egzekucyjne,
  • obsługa prawna firm,
  • doradztwo podatkowe,
  • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
  • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
Kancelaria specjalizuje się w:
  • prawie upadłościowym,
  • restrukturyzacyjnym,
  • bankowym,
  • gospodarczym.

Ostatnie Wpisy

Restrukturyzacja firmy z branży reklamowej (zaawansowane postępowania egzekucyjne)

Restrukturyzacja firmy z branży reklamowej (zaawansowane postępowania egzekucyjne)

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie Kancelarii – udało nam się zawrzeć układ z wierzycielami w postępowaniu o zatwierdzenie układu przedsiębiorstwa działającego w ramach dwóch branż: reklamowej oraz dotyczącej wytwarzania i sprzedaży kolekcji biżuterii rękodzielniczej. Sprawą zajmowała się Adwokat Katarzyna Marcinkiewicz, której należą się bardzo duże wyrazy uznania, albowiem była to bardzo trudna sprawa w…

Wyłączenie auta z masy upadłości

Wyłączenie auta z masy upadłości

Czy można wyłączyć auto z masy upadłości? Co do zasady nie jest to możliwe. Są jednak pewne wyjątki wskazane w kodeksie postępowania cywilnego, ale nie będą to częste przypadki. Związane muszą być bowiem z niepełnosprawnością upadłego. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, kiedy wyłączenie auta z masy upadłości jest możliwe. Jaki majątek nie wchodzi do…

Odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. za długi spółki komandytowej

Odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. za długi spółki komandytowej

Najczęściej spotykaną konstrukcją spółki komandytowej jest osoba fizyczna będąca komandytariuszem oraz spółka z o.o. w roli komplementariusza. W niniejszym artykule wyjaśnimy na czym polega odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. (komplementariusza) za długi spółki komandytowej. Zaznaczamy na wstępie, że są dwa rozbieżne poglądy w tej materii. Odpowiedzialność komplementariusza za długi spółki komandytowej. Do spółki komandytowej stosuje…

Zobacz wszystkie na blogu

Polecane artykuły

Ochrona majątku osobistego

Ochrona majątku osobistego

Odpowiedzialność osobista przedsiębiorcy za zobowiązania W jaki sposób zabezpieczyć swój majątek osobisty przed nieoczekiwanymi wydarzeniami? Ochrona majątku osobistego przedsiębiorcy tak naprawdę nie jest niczym skomplikowanym. Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa obnażył w przypadku wielu przedsiębiorców nieodpowiednie zabezpieczenie ich odpowiedzialności za zobowiązania wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy, jako jednoosobowe działalności gospodarcze ponoszą pełną…

Kiedy można ogłosić upadłość firmy?

Kiedy można ogłosić upadłość firmy?

Zdolność upadłościowa - niewypłacalność Odpowiadając na pytanie kiedy można ogłosić upadłość firmy należy zacząć od ustalenia niewypłacalności przedsiębiorstwa. Niewypłacalność jest bowiem przesłanką do możliwości ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy. Wedle art. 11 prawa upadłościowego Dłużnik jest niewypłacalny, jeśli nie reguluje swych wymagalnych zobowiązań pieniężnych dłużej niż trzy miesiące. Od momentu, gdy niewypłacalność powstanie dłużnik ma 30 dni…

Co wolno upadłemu? Upadłość konsumencka

Co wolno upadłemu? Upadłość konsumencka

Z dniem ogłoszenia upadłości konsumenckiej dłużnik traci możliwość zarządzania i rozporządzania swoim majątkiem, który wchodzi do masy upadłościowej. Jak jednak wyglądają jego pozostałe uprawnienia i obowiązki? Objaśniamy co wolno upadłemu gdy zostanie wobec niego ogłoszona upadłość konsumencka. Majątek – masa upadłościowa Obowiązki upadłego określone są w art. 57 Prawa Upadłościowego. Upadły wskazuje i wydaje syndykowi…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia