Wezwanie do zapłaty z EOS lub Kruk?

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty z EOS lub Kruk? Ewentualnie od innej firmy windykacyjnej bądź funduszu sekurytyzacyjnego? Sprawdź, jakie masz możliwości.

Weryfikacja statusu zobowiązania

Zanim podejmiesz decyzję o skontaktowaniu się z firmą windykacyjną zweryfikuj, jaki jest status zobowiązania. Mam tu na myśli:
  • kwestię przedawnienia,
  • zasądzenie zobowiązania z tytułu egzekucji komorniczej (nakaz zapłaty, wyrok, wyrok zaoczny),
  • prowadzone postępowania egzekucyjne przez komornika.
Powyższe kwestie mają istotne znaczenie w kontekście uregulowania zobowiązania. Nie chodzi tu jedynie o to, czy jest ono przedawnione. Przedawniony dług może być bowiem wpisany do różnych baz. Na skutek takiego wpisu dłużnik jest w zasadzie wykluczony w kontekście uzyskani finansowania z banku. Jeśli dług nie jest przedawniony i jest wydany nakaz zapłaty to trzeba zweryfikować, czy dłużnik osobiście odebrał ten nakaz. Jeśli nie, to można wnieść wniosek o prawidłowe doręczenie nakazu zapłaty i próbować wznowić postępowanie o zapłatę. W razie sukcesu dłużnik będzie mieć szansę na wygranie sprawy poprzez oddalenie powództwa. W sytuacji, gdy była już prowadzona egzekucja komornicza, istotne jest, jaka była jej skuteczność? Czy wierzyciel otrzymuje od komornika co miesiąc jakieś środki? W jakich kwotach są to spłaty? Jak długo trwa takie postępowanie egzekucyjne? Wszystko to ma bowiem wpływ na możliwy sposób zawarcia porozumienia z wierzycielem oraz na przebieg egzekucji komorniczej. Ewentualnie podjęcie decyzji o ogłoszeniu upadłości i uzyskanie oddłużenia w upadłości.

Wezwanie do zapłaty z EOS lub Kruk? Jak uwolnić się od długów?

Dłużnik myśląc o oddłużeniu czy też zawarciu ugody z wierzycielem musi dodatkowo wziąć również pod wzgląd takie kwestie jak:
  • wysokość osiąganego dochodu,
  • swój wiek oraz stan zdrowia (możliwości zarobkowe),
  • posiadany majątek oraz jego wartość,
  • ilość wszystkich zobowiązań (łatwiej negocjuje się z trzema niż dziesięcioma wierzycielami),
  • rodzaj posiadanych zobowiązań (nie wszystkie długi można umorzyć w upadłości),
  • wysokość posiadanych zobowiązań (chodzi chociażby o kwestię odsetek, które cały czas się naliczają).
Zestawiając ze sobą wszystkie powyższe czynniki można podjąć decyzję w zakresie uzyskania oddłużenia. Może to być:

Wezwanie do zapłaty z EOS lub Kruk? Który sposób oddłużenia wybrać? 

Kodeks postępowania cywilnego jasno reguluje wszystkie kwestie, związane z niespłacanymi zobowiązaniami finansowymi. Dotyczy to także egzekucji komorniczej. Firmy windykacyjne są coraz częściej wynajmowane przez różnego typu instytucje pożyczkowe, które chcą odzyskać pieniądze. W niektórych przypadkach kończy się na wezwaniu do zapłaty, w innych konieczne jest rozpoczęcie egzekucji komorniczej. Zawsze jednak cały proces musi odbywać się zgodnie z prawem, także z poszanowaniem praw dłużnika i zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli chodzi o to, który sposób oddłużania wybrać – wezwanie do zapłaty z EOS lub Kruk – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na to pytanie można odpowiedzieć jedynie po zapoznaniu się z sytuacją dłużnika, uwzględniając kodeks postępowania cywilnego. Otrzymałeś wezwanie do zapłaty z EOS, Kruk lub innej firmy windykacyjnej? Skontaktuj się z nami. Opracujemy najlepszą dla Ciebie strategię i przeprowadzimy cały proces zmierzający do oddłużenia. Skorzystanie z pomocy prawnej jeszcze przed rozpoczęciem egzekucji komorniczej, a także w trakcie postępowania, jest najlepszym, co możesz zrobić.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.

Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
  • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
  • ilości zobowiązań,
  • kwot poszczególnych zobowiązań,
  • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
  • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
  • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
  • restrukturyzacja firm,
  • oddłużanie firm,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • upadłość firmy,
  • upadłość konsumencka,
  • postępowania egzekucyjne,
  • obsługa prawna firm,
  • doradztwo podatkowe,
  • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
  • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
Kancelaria specjalizuje się w:
  • prawie upadłościowym,
  • restrukturyzacyjnym,
  • bankowym,
  • gospodarczym.

Ostatnie Wpisy

Postępowanie sanacyjne spółki z o.o z branży budowlanej

Postępowanie sanacyjne sp. z o.o. z branży budowlanej daje dłużnikowi szerokie możliwości w zakresie ochrony przed niewypłacalnością i upadłością. Dla wierzycieli jest to zarazem możliwość na uzyskanie zapłaty w wyższym stopniu niż w ramach postępowania upadłościowego. Zaledwie dwa tygodnie temu sąd restrukturyzacyjny wyznaczył kwalifikowanego doradcę restrukturyzacyjnego Krzysztofa Lipińskiego na zarządcę sądowego spółki budowlanej w postępowaniu…

Zakończenie i umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego

Ustawa Prawo restrukturyzacyjne wyróżnia dwa sposoby ukończenia sądowego etapu postępowania restrukturyzacyjnego - zakończenie i umorzenie. Zdarzenia te pociągają za sobą różne skutki prawne. Warto zaznaczyć, że w przypadku negatywnego rezultatu postępowania restrukturyzacyjnego, otwierają one przedsiębiorcy drogę do wyboru innych rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa. W tym artykule wyjaśnię, na czym polega umorzenie i zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego…

Czym jest wstępny plan restrukturyzacyjny?

Problemy finansowe stają się coraz poważniejsze? Zastanawiasz się nad restrukturyzacją firmy? Nie wiesz jakie dokumenty będziesz musiał złożyć, składając wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego? Jednym z najważniejszych dokumentów, który niewątpliwie ma ogromny wpływ na decyzję sądu o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, jest wstępny plan restrukturyzacyjny. Sprawdź jakie informacje powinien zawierać taki dokument i jak prawidłowo go…

Zobacz wszystkie na blogu

Polecane artykuły

Konsolidacja kredytów czy restrukturyzacja?

Kategorie:

Konsolidacja kredytów czy restrukturyzacja kredytu? Przed takim wyborem staje wielu przedsiębiorców oraz konsumentów. Nasza praktyka pokazuje, że zazwyczaj wybierany jest ten pierwszy wariant. Nie jest to oczywiście błędne rozwiązanie – pod warunkiem, że w wyniku konsolidacji rzeczywiście dojdzie do zmniejszenia miesięcznego obciążenia wynikającego z płaconych rat. Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji prawnej, nasza kancelaria restrukturyzacyjna…

Plan spłaty w upadłości konsumenta. Komentarz kancelarii.

Kategorie:

W dzisiejszym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita" wyjaśniamy zagadnienie planu spłaty wierzycieli w upadłości konsumenta (osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej). Upadłość konsumencka staje się bowiem coraz bardziej powszechna. Obecnie bardzo łatwo jest ogłosić upadłość. Trudniej jednak uzyskać oddłużenie. Z artykułem można się zapoznać w tym linku. Zapraszamy do lektury.

Prawnik w upadłości konsumenckiej - czy jest potrzebny?

Kategorie:

Upadłość konsumencka zyskuje na popularności. Liczba ogłaszanych upadłości rośnie lawinowo z roku na rok. Świadomość dłużników w zakresie dobrodziejstw płynących z ogłoszenia upadłości również się poprawia. Od około dwóch lat w zasadzie każdy może mieć szansę na uzyskanie oddłużenia. Jedynie w ściśle określonych przypadkach są może odmówić umorzenia zobowiązań. Zasadnym jest zatem pytanie – czy…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania

[custom_modal post_ids="16199,16297,17384"]