Restrukturyzacja Koszalin

Restrukturyzacja dla przedsiębiorców z Koszalina i innych miast jest szansą na przeorganizowanie firmy i uniknięcie konieczności ogłoszenia upadłości. Aby restrukturyzacja została przeprowadzona zgodnie z obowiązującym prawem i przyniosła jak najlepsze zmiany, warto sięgnąć po pomoc doradcy restrukturyzacyjnego. Nasza kancelaria restrukturyzacyjna specjalizuje się w takim postępowaniu. Umożliwiamy spotkania w siedzibach kancelarii oraz online – za pomocą komunikatora video.

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy.

Kontakt

Jakie są rodzaje restrukturyzacji?

Aktualnie w polskim prawie mówimy o 4 rodzajach restrukturyzacji. Przedsiębiorca może wnioskować o:

 • postępowanie o zatwierdzenie układu,
 • przyspieszone postępowanie układowe,
 • postępowanie układowe,
 • postępowanie sanacyjne.

Pandemia SARS-COVID 2 stała się początkiem wprowadzenia jeszcze jednego postępowania. Jest nim uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne obowiązujące do 30 listopada 2021 roku. Od 1 grudnia nieco zmieniony wariant uproszczonej restrukturyzacji wejdzie na stałe do polskiego systemu prawnego.

Co daje dłużnikowi restrukturyzacja?

Postępowanie restrukturyzacyjne, które może rozpocząć klient z Koszalina lub innego miasta, jest szansą na ochronę dłużnika przed komorniczym postępowaniem egzekucyjnym. Zanim ogłoszona zostanie upadłość firmy, przedsiębiorca ma szansę na oddłużenie firmy oraz ochronę majątku. Niezbędna jest w tym pomoc doświadczonych prawników, którzy mogą brać czynny udział w sprawie i m.in. prowadzić negocjacje z wierzycielami.

Wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – dla kogo i kiedy?

Restrukturyzacja jest rozwiązaniem dla właścicieli firmy, jeżeli jest ona niewypłacalna (co oznacza niemożność uregulowania zobowiązań finansowych przez ponad 3 miesiące) lub pojawiło się zagrożenie niewypłacalności. W zakładce “blog” opublikowaliśmy artykuły szerzej omawiające te kwestie. Zachęcamy do ich przeczytania, jeśli chcą Państwo zdobyć więcej informacji.

Czy restrukturyzacja to dobre rozwiązanie?

Celem restrukturyzacji jest odzyskanie zdolności płatniczej przez przedsiębiorstwo, dlatego takie postępowanie jest dobrym rozwiązaniem. Przy wsparciu doradcy restrukturyzacyjnego można jak najszybciej rozpocząć rozmowy o zmianę warunków spłaty długu i uniknąć wejścia na drogę sądową. W przeciwnym razie firmie grozi upadłość i egzekucja komornicza.

Kancelaria prawa restrukturyzacyjnego dla klientów z Koszalina

Jeżeli stoją Państwo przed zagrożeniem upadłości, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. W zespole pracują: licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, adwokaci, ekonomiści oraz specjaliści oferujący doradztwo biznesowe i podatkowe. Cechami naszej pracy są indywidualne podejście do sytuacji i skuteczność.
  O autorze

  Krzysztof Lipiński

  Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
  Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw.

  kontakt@lipinskikancelaria.pl
  tel. 792 873 876

  Misja

  Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

  Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

  Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

  Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
  • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
  • ilości zobowiązań,
  • kwot poszczególnych zobowiązań,
  • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
  • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
  • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
  Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
  Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
  Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
  • restrukturyzacja firm,
  • oddłużanie firm,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • upadłość firmy,
  • upadłość konsumencka,
  • postępowania egzekucyjne,
  • obsługa prawna firm,
  • doradztwo podatkowe,
  • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
  • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
  Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
  Kancelaria specjalizuje się w:
  • prawie upadłościowym,
  • restrukturyzacyjnym,
  • bankowym,
  • gospodarczym.

  Ostatnie Wpisy

  Ochrona praw wierzyciela w restrukturyzacji dłużnika

  W obecnych czasach mamy skumulowanie wielu czynników wpływających na pogorszenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Pandemia i jej skutki, wojna, inflacja, skokowy wzrost cen energii. Wszystko to powoduje, że obecnie masowo otwierane są przez przedsiębiorców postępowania restrukturyzacyjne. Wśród nich najbardziej popularne jest postępowanie o zatwierdzenie układu. Jest to rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego, w którym o jego…

  Zawarty układ firmy jednoosobowej

  Dziś doprowadziliśmy do zawarcia kolejnego układu. Tym razem jest to firma jednoosobowa z branży usługowej. Układ z wierzycielami zakłada całkowite umorzenie odsetek oraz częściowe umorzenie kapitału (od 10% do 30%). Zawarty układ firmy jednoosobowej pozwoli na odzyskanie płynności przedsiębiorstwa. Wierzycielami dłużnika były głównie banki. Łączna suma wierzytelności wyniosła ponad milion złotych. Propozycje układowe zakładają przewidują…

  Zawarty układ firmy transportowej

  W postępowaniu o zatwierdzenie układu, które prowadziliśmy doszło do zawarcia układu z wierzycielami. Dłużnik prowadzący firmę transportową otworzył postępowanie restrukturyzacyjne na etapie zagrożenia niewypłacalnością. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego i następnie zawarty układ firmy transportowej pozwoliły dłużnikowi na prowadzenie działalności w niezakłócony sposób. Do zawarcia układu doprowadziliśmy w zaledwie trzy miesiące. Dłużnik złożył do sądu wniosek o…

  Zobacz wszystkie na blogu

  Biuro w Gdańsku

  Wały Piastowskie 1/118,
  80-855 Gdańsk

  Biuro w Gdyni

  Al. Zwycięstwa 241/13
  81-521 Gdynia