Postanowienie
Dnia 16 lutego 2023 r.
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VI Wydział Gospodarczy,w składzie: Przewodniczący:sędzia Przemysław Makuła Sędziowie:sędzia Ireneusz Fojuthsędzia Anna Stankiewicz po rozpoznaniu w dniu 16 lutego 2023 r. w Gdańsku,na posiedzeniu niejawnymsprawy o ogłoszenie upadłości z wniosku dłużnika, którym jest Pollock spółka zograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Gdańsku, postanawiazabezpieczyć majątek dłużnika, którym jest Pollock spółka z ograniczonąodpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Gdańsku, przez ustanowienietymczasowego nadzorcy sądowego, którego funkcję będzie pełnić: Krzysztof Lipiński(numer licencji 1517).Podpis:O autorze
Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.
Misja
Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.
Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów, doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.
Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.
- przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
- ilości zobowiązań,
- kwot poszczególnych zobowiązań,
- informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
- informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
- czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
- restrukturyzacja firm,
- oddłużanie firm,
- negocjacje z wierzycielami,
- upadłość firmy,
- upadłość konsumencka,
- postępowania egzekucyjne,
- obsługa prawna firm,
- doradztwo podatkowe,
- obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
- powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
- prawie upadłościowym,
- restrukturyzacyjnym,
- bankowym,
- gospodarczym.
Ostatnie Wpisy
Jak sporządzić sprawozdanie z wykonania planu spłaty wierzycieli
Po ustaleniu planu spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej przez sąd upadłościowy nadchodzi etap jego wykonywania. Pierwsze raty są spłacane w miesiącu, który następuje po miesiącu, w którym dojdzie do uprawomocnienia się postanowienia sądu w przedmiocie ustalenia planu spłat. Z wykonania planu spłaty wierzycieli upadły musi sporządzić raz w roku sprawozdanie. Sprawozdanie z wykonania planu spłaty…
Oddłużenie zarządu spółki z o.o. w upadłości konsumenckiej
Nie każda działalność gospodarcza kończy się sukcesem. Rynkowa rzeczywistość bywa bezlitosna – nieprzewidziane zmiany gospodarcze, błędne decyzje zarządcze, nieuczciwi kontrahenci czy nagła utrata płynności finansowej mogą doprowadzić do bankructwa nawet najlepiej zapowiadającego się biznesu. W takich okolicznościach nie tylko sama spółka traci wypłacalność – mogą ją również stracić osoby nią zarządzające. Pojawia się wówczas pytanie:…
Przebieg postępowania o zatwierdzenie układu
W niniejszym artykule opisujemy szczegółowo przebieg postępowania i zatwierdzenie układu. Postępowanie o zatwierdzenie układu (dalej jako „PZU”) to jedno z czterech rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych, dostępnych w polskim porządku prawnym. Obecnie jest ono najpopularniejszym typem postępowania, a ilość otwieranych PZU wciąć rośnie. Za fenomenem popularności tego rodzaju postępowania stoi możliwość uzyskania natychmiastowej ochrony przeciwko postępowaniom egzekucyjnym,…