wiązku z wystąpieniem COVID-19 (Dz.U.2020 r., poz. 1086). Nadzorcą układu jest Doradca Restrukturyzacyjny Krzysztof Lipiński (nr licencji doradcy restrukturyzacyjnego 1517), ul. Brzozowa 8 lok. 2.06, 80-243 Gdańsk.
Dzień układowy określono na dzień 4 marca 2021 r.
Postępowanie zostało zarejestrowane w Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy pod sygnaturą VI GRz 10/21.
O autorze
Starszy wspólnik kancelarii. Ekonomista, prawnik specjalizujący się w prawie upadłościowym oraz restrukturyzacyjnym.
kontakt@lipinskikancelaria.pl
Misja
Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.
Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów, doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.
Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.
- przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
- ilości zobowiązań,
- kwot poszczególnych zobowiązań,
- informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
- informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
- czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
- restrukturyzacja firm,
- oddłużanie firm,
- negocjacje z wierzycielami,
- upadłość firmy,
- upadłość konsumencka,
- postępowania egzekucyjne,
- obsługa prawna firm,
- doradztwo podatkowe,
- obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
- powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
- prawie upadłościowym,
- restrukturyzacyjnym,
- bankowym,
- gospodarczym.
Ostatnie Wpisy

Wyłączenie auta z masy upadłości
Czy można wyłączyć auto z masy upadłości? Co do zasady nie jest to możliwe. Są jednak pewne wyjątki wskazane w kodeksie postępowania cywilnego, ale nie będą to częste przypadki. Związane muszą być bowiem z niepełnosprawnością upadłego. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, kiedy wyłączenie auta z masy upadłości jest możliwe. Jaki majątek nie wchodzi do…

Odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. (komplementariusza) za długi spółki komandytowej.
Najczęściej spotykaną konstrukcją spółki komandytowej jest osoba fizyczna będąca komandytariuszem oraz spółka z o.o. w roli komplementariusza. W niniejszym artykule wyjaśnimy na czym polega odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. (komplementariusza) za długi spółki komandytowej. Zaznaczamy na wstępie, że są dwa rozbieżne poglądy w tej materii. Odpowiedzialność komplementariusza za długi spółki komandytowej. Do spółki komandytowej stosuje…

Ochrona praw wierzyciela w restrukturyzacji dłużnika
W obecnych czasach mamy skumulowanie wielu czynników wpływających na pogorszenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Pandemia i jej skutki, wojna, inflacja, skokowy wzrost cen energii. Wszystko to powoduje, że obecnie masowo otwierane są przez przedsiębiorców postępowania restrukturyzacyjne. Wśród nich najbardziej popularne jest postępowanie o zatwierdzenie układu. Jest to rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego, w którym o jego…