Współpraca w zakresie restrukturyzacji i upadłości

Współpraca z Kancelarią Restrukturyzacyjną Lipiński i Wspólnicy

Jako doświadczona kancelaria specjalizująca się w przeprowadzaniu restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorstw oferujemy nawiązanie współpracy w zakresie outsourcingu naszych usług. W związku z tym jeśli w swojej działalności stykasz się z przedsiębiorcami borykającymi się z trudnościami wynikającymi z utraty płynności finansowej to nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Możesz bowiem rozszerzyć zakres świadczonych usług o restrukturyzację przedsiębiorstw, upadłość firm oraz upadłość konsumencką. Usługi naszej kancelarii świadczone są przez profesjonalistów z doświadczeniem w dziedzinie prawa insolwencyjnego. Na tle konkurencji wyróżniamy się rzetelnością podejmowanych działań oraz indywidualnym podejściem do każdej sprawy.

W naszej praktyce współpracujemy najczęściej z:

 • doradcami kredytowymi i finansowymi,
 • kancelariami prawnymi,
 • biurami rachunkowymi,
 • firmami ubezpieczeniowymi.

Nie jest to jednak katalog zamknięty i zapraszamy do współpracy również inne firmy.

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jako Twój kontrahent.

Możesz zaufać naszej kancelarii. Posiadamy bogate doświadczenie i wysoką skuteczność podejmowanych działań. Sprawdź opinie o naszej kancelarii w niezależnych źródłach. Współpracując z nami masz pewność, że Twój klient otrzyma obsługę prawną na najwyższym poziomie. Nasz zespół to licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (syndyk), ekonomiści, prawnicy oraz byli bankowcy. W związku z tym sprawnie poruszamy się po meandrach prawno-ekonomicznych w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Przeprowadziliśmy już dziesiątki postępowań restrukturyzacyjnych, w których pełniliśmy rolę nadzorców. Reprezentujemy ponadto dłużników, jak i wierzycieli w postępowaniach restrukturyzacyjnych. Prowadzimy również postępowania upadłościowe, jako syndyk. Dłużników, jak i wierzycieli reprezentujemy również w upadłości, jako profesjonalny pełnomocnik. 

Ideą naszej działalności jest ochrona przedsiębiorstw przed niewypłacalnością przy jednoczesnym poszanowaniu słusznych interesów wierzycieli.

Co oferujemy?

Współpraca z naszą kancelarią możliwa jest w dwóch wariantach. Pierwszy polega na przekazaniu klienta do obsługi. Drugi polega na współpracy z klientem na etapie prowadzenia postępowania. Wybór wariantu należy do Państwa, jako naszego kontrahenta. Masz pytania skontaktuj się z nami telefonicznie – 792 873 876 bądź mailowo – kontakt@lipinskikancelaria.pl.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw.

kontakt@lipinskikancelaria.pl
tel. 792 873 876

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
 • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
 • ilości zobowiązań,
 • kwot poszczególnych zobowiązań,
 • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
 • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
 • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
 • restrukturyzacja firm,
 • oddłużanie firm,
 • negocjacje z wierzycielami,
 • upadłość firmy,
 • upadłość konsumencka,
 • postępowania egzekucyjne,
 • obsługa prawna firm,
 • doradztwo podatkowe,
 • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
 • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
Kancelaria specjalizuje się w:
 • prawie upadłościowym,
 • restrukturyzacyjnym,
 • bankowym,
 • gospodarczym.

Ostatnie Wpisy

Wyłączenie auta z masy upadłości

Czy można wyłączyć auto z masy upadłości? Co do zasady nie jest to możliwe. Są jednak pewne wyjątki wskazane w kodeksie postępowania cywilnego, ale nie będą to częste przypadki. Związane muszą być bowiem z niepełnosprawnością upadłego. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, kiedy wyłączenie auta z masy upadłości jest możliwe. Jaki majątek nie wchodzi do…

Odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. (komplementariusza) za długi spółki komandytowej.

Najczęściej spotykaną konstrukcją spółki komandytowej jest osoba fizyczna będąca komandytariuszem oraz spółka z o.o. w roli komplementariusza. W niniejszym artykule wyjaśnimy na czym polega odpowiedzialność zarządu spółki z o.o. (komplementariusza) za długi spółki komandytowej. Zaznaczamy na wstępie, że są dwa rozbieżne poglądy w tej materii. Odpowiedzialność komplementariusza za długi spółki komandytowej. Do spółki komandytowej stosuje…

Ochrona praw wierzyciela w restrukturyzacji dłużnika

W obecnych czasach mamy skumulowanie wielu czynników wpływających na pogorszenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Pandemia i jej skutki, wojna, inflacja, skokowy wzrost cen energii. Wszystko to powoduje, że obecnie masowo otwierane są przez przedsiębiorców postępowania restrukturyzacyjne. Wśród nich najbardziej popularne jest postępowanie o zatwierdzenie układu. Jest to rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego, w którym o jego…

Zobacz wszystkie na blogu

Biuro w Gdańsku

Wały Piastowskie 1/118,
80-855 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia