...

Upadłość konsumencka Gdynia

Upadłość konsumencka Gdynia – rozwiązanie dla zadłużonych. Jesteś z Gdyni i szukasz rzetelnej kancelarii do poprowadzenia Twojej sprawy? Chcesz się dowiedzieć czym jest upadłość konsumencka i kto może z niej skorzystać? W tym artykule odpowiemy na to pytanie, aby pomóc osobom zadłużonym w podjęciu odpowiednich dla nich decyzji.

Ogłoś upadłość konsumencką i uwolnij się od długów!

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy.

Kontakt

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które umożliwia oddłużenie osoby niewypłacalnej, dając jej tym samym nowe możliwości na przyszłość. Po upadłość konsumencką mogą sięgnąć zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy. W przypadku tych drugich wystarczy zakończenie działalności i już kolejnego dnia osoba taka może składać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dla mieszkańców z Gdyni sądem właściwym, do którego należy wnieść wniosek, jest Sąd Rejonowy w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy.

Jak możesz ogłosić upadłość?

Zapraszamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy lub telefon z naszą Kancelarią. Nasz zespół zapozna się z Twoją sytuacją i uzyskasz kompleksową informację o sposobie Twojego oddłużenia. Dowiesz się też, czy przeprowadzenie upadłości konsumenckiej jest w Twoim przypadku dobrym i korzystnym rozwiązaniem. Musisz bowiem pamiętać, iż postępowanie upadłościowe jest bardzo skomplikowanym procesem, a samo złożenie wniosku nie zawsze kończy się ogłoszeniem upadłości. Sąd bierze tutaj pod uwagę szereg czynników, takich jak powody, dla których Twoja sytuacja finansowa jest taka kiepska, aktualne przychody i wydatki, możliwości zarobkowe, stan zdrowia i wiele innych. Po analizie Twojej sprawy przygotujemy Cię do ogłoszenia upadłości. Następnie przeprowadzimy Cię przez cały proces przygotowania wniosku do sądu, zapewniając specjalistyczne wsparcie naszych prawników oraz doradztwo w czasie całego postępowania. Pod uwagę brany jest także stopień skomplikowania sytuacji dłużnika. Dzięki temu ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie dla Ciebie mniej stresujące – zapewnimy wsparcie na każdym etapie postępowania, aż do momentu, w którym nastąpi zakończenie postępowania upadłościowego.

Upadłość konsumencka – co jest ważne?

Na skutek ogłoszenia upadłości dłużnik traci swój majątek na poczet zaspokojenia wierzycieli. Z punktu widzenia dłużnika nie jest to korzystne, choć oczywiście istnieją przypadki upadłości konsumenckiej, gdy jest to nieuniknione. Istnieje jednak rozwiązanie, które daje możliwość ochrony majątku. Jest nim zawarcie układu konsumenckiego. Takimi sprawami również zajmuje się nasza Kancelaria. Więcej na ten temat przedstawiamy w artykule na blogu pod tytułem układ konsumencki.

Co jest istotne w trakcie postępowania upadłościowego?

Aby upadłość konsumencka była możliwa, należy spełnić szereg wymogów formalnych. Jakość i skrupulatność sporządzonego wniosku ma bardzo duże znaczenie w kontekście umorzenia zobowiązań upadłego. Dobrze sporządzony wniosek wpływa bowiem in plus na decyzję w zakresie oddłużenia. Dłużnicy powinni mieć bowiem świadomość tego, że co do zasady oddłużenie będzie następować po ustaleniu przez sąd planu spłaty wierzycieli. Sąd określi w nim zakres spłat, których dłużnik będzie musiał dokonywać. Właśnie dlatego plan spłaty wierzycieli ma tak duże znaczenie. Z perspektywy dłużnika jest on kluczowy, ponieważ istotne jest tutaj to, czy będzie on w stanie spłacać swoje zobowiązania w taki sposób, w jaki określa to plan spłaty wierzycieli. Comiesięczne regulowanie zobowiązań ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądała sytuacja finansowa dłużnika nie tylko teraz, ale też w przyszłości. Spłaty są ustalane miesięcznie. Po wykonaniu planu spłaty wierzycieli sąd umorzy pozostałą, niespłaconą część zobowiązań upadłego.

Fachowa wiedza zespołu naszej Kancelarii i doświadczenie gwarantuje wysoki poziom obsługi Twojej sprawy o ogłoszenie upadłości. Pełnimy bowiem w postępowaniach upadłościowych funkcję syndyka. Znamy zatem wszelkie tajniki postępowania upadłościowego, co gwarantuje sukces w Twojej sprawie. Dzięki nam ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest na wyciągnięcie ręki.

Jak długo trwa ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Ogłoszenie upadłości w Gdyni czy jakimkolwiek innym miejscu może zająć od kilku dni do miesiąca. Dużo zależy od tego, jak szybko klient zorganizuje wszelkie dokumenty i informacje.  Szybkie i sprawne dostarczenie nam potrzebnej dokumentacji gwarantuje sporządzenie wniosku o upadłość konsumencką w ciągu kilku dni. Rozpatrzenie wniosku przez Sąd zajmuje od kliku dni do kilku miesięcy – w zależności od szybkości działania konkretnego sądu upadłościowego. Po ogłoszeniu upadłości, samo postępowanie upadłościowe może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Wpływ na to mają różne czynniki. Do najważniejszych należy to, czy postępowanie jest z majątkiem, czy bezmasowe. Postępowania z majątkiem mogą wydłużyć dość znacznie proces oddłużania. W przypadku upadłości konsumenckiej bez majątku całe postępowanie z reguły trwa o wiele krócej. Znaczenie ma także to, w jakim tempie dłużnik jest w stanie spłacać swoje zobowiązania lub czy sąd zdecyduje się na oddłużenie upadłego.

Upadłość konsumencka – Gdynia i okolice

Uzyskaj oddłużenie i uwolnij się od długów. Oferujemy pomocy w ubieganiu się o upadłość konsumencką w Gdyni i okolicach. Działamy na terenie całego Trójmiasta, a w razie potrzeby także Pomorza. Twoje długi, egzekucje komornicze i telefony z windykacji mogą się wkrótce zakończyć –  z pewnością właśnie na tym najbardziej Ci zależy. Ogłoszenie upadłości w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. Aby to się stało, należy podjąć odpowiednie działania już dziś. Jesteś z Gdyni i szukasz sprawdzonej Kancelarii? Nasze biura znajdują się w Gdańsku i Gdyni, ale działamy na terenie całego Pomorza. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną i indywidualne podejście do Twojej sytuacji.  Szukamy najlepszych rozwiązań. Pamiętaj – upadłość konsumencka w Gdyni możliwa będzie z naszą pomocą!

Kancelaria Lipiński i Wspólnicy gwarancją sukcesu Twojej sprawy!

O autorze

Krzysztof Lipiński

Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.

Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.

Misja

Kancelaria powstała z myślą o obsłudze przedsiębiorców i konsumentów mających kłopoty z płynnością finansową.

Jako zespół składający się z licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, adwokatów,  doradców biznesowych i podatkowych oraz byłych bankowców posiadamy bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną praw dłużników, wierzycieli oraz poprawą płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Misją naszej kancelarii jest ratowanie przedsiębiorców i konsumentów przed niewypłacalnością przy jednoczesnym pogodzeniu interesu wierzycieli, co w sprawach dotyczących spłaty zadłużenia wymaga odpowiedniego doświadczenia. Zawsze jest rozwiązanie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń – 58 352 13 43. W zgłoszeniu opisz proszę swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:
 • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
 • ilości zobowiązań,
 • kwot poszczególnych zobowiązań,
 • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
 • informacji o posiadanym majątku, jego szacunkowej wartości i zabezpieczeniach ustanowionych na majątku,
 • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?
Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdańsku lub w Gdyni bądź online na komunikatorze video.
Zapoznanie się z aktami większości spraw i wskazanie oraz omówienie możliwych rozwiązań jest bezpłatne.
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy skupia się na poniższych zagadnieniach:
 • restrukturyzacja firm,
 • oddłużanie firm,
 • negocjacje z wierzycielami,
 • upadłość firmy,
 • upadłość konsumencka,
 • postępowania egzekucyjne,
 • obsługa prawna firm,
 • doradztwo podatkowe,
 • obsługa wierzycieli i dłużników w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych,
 • powództwa dotyczące bezskuteczności czynności prawnych dłużnika - tzw. powództwa pauliańskie.
Kancelaria ma swoją siedzibę w Gdańsku. Prowadzimy jednak postępowania na terenie całego kraju. Przez lata praktyki wypracowaliśmy procedury, które pozwalają nam obsługiwać klientów zdalnie. Jest to również z korzyścią dla klientów, gdyż nie wymaga od nich dużego nakładu czasu w celu uzyskania oddłużenia.
Kancelaria specjalizuje się w:
 • prawie upadłościowym,
 • restrukturyzacyjnym,
 • bankowym,
 • gospodarczym.

Ostatnie Wpisy

Czym jest wstępny plan restrukturyzacyjny?

Problemy finansowe stają się coraz poważniejsze? Zastanawiasz się nad restrukturyzacją firmy? Nie wiesz jakie dokumenty będziesz musiał złożyć, składając wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego? Jednym z najważniejszych dokumentów, który niewątpliwie ma ogromny wpływ na decyzję sądu o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, jest wstępny plan restrukturyzacyjny. Sprawdź jakie informacje powinien zawierać taki dokument i jak prawidłowo go…

Zawarty układ spółki produkcyjnej

W postępowaniu nadzorowanym przez naszą kancelarię doprowadziliśmy do zawarcia układu z wierzycielami dużej spółki z o.o. z branży produkcyjnej. Tym samym dziesiątki osób uchroniły swoje miejsca pracy. Majątek spółki o wartości ponad 17 mln zł został również uchroniony. Podobna była kwota zobowiązań objęta układem (ponad 17,5 mln zł). Spośród 111 wierzycieli za układem wypowiedziało się…

Podsumowanie działalności kancelarii w 2023 r.

Mamy koniec roku, czas zatem na jego podsumowanie. Ten rok był dla kancelarii rokiem dynamicznego rozwoju zarówno w zakresie prowadzonych postępowań restrukturyzacyjnych, jak i upadłościowych, gdzie pełnimy funkcję syndyka masy upadłości. Wzrosła zarówno liczba przeprowadzonych restrukturyzacji, jak i upadłości. Skokowy wzrost nastąpił w zakresie spraw przydzielonych z sądów upadłościowych i restrukturyzacyjnych, co nas cieszy, albowiem…

Zobacz wszystkie na blogu

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania

[custom_modal post_ids="16199,16297,17384"]