Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego z 2021 roku reguluje postępowanie egzekucyjne względem przedmiotów należących do rolnika prowadzącego działalność. Wyłącza z egzekucji m.in. podstawowe stado zwierząt gospodarskich, rodziny pszczele pszczoły miodnej, zapasy paliwa i części zamienne maszyn budowlanych oraz wiele innych przedmiotów. Dzięki wsparciu prawnika z doświadczeniem można w ogóle zapobiec postępowaniu egzekucyjnemu.
Ochrona majątku rolnika jest jednym z zadań, które realizujemy jako kancelaria restrukturyzacyjna z siedzibą w Gdańsku i Gdyni.
Restrukturyzacja przedsiębiorstwa rolnika to dobra droga rozwiązania problemów finansowych i zabezpieczenia majątku.
Ochrona majątku rolnika – wsparcie prawne dla klientów z całej Polski
Poznając indywidualną sytuację każdego rolnika, możemy zaproponować najbardziej pasujące i skuteczne rozwiązanie problemu finansowego. Postępowanie restrukturyzacyjne jest jednym z takich działań. Polega ono na zawarciu układu z wierzycielami.
Negocjacje z wierzycielami możemy prowadzić my, jako wyspecjalizowana w takich działaniach kancelaria. Najczęściej celem układu jest odroczenie spłat, zmiana wysokości spłat lub całkowita redukcja zobowiązań.
Rozpoczęcie restrukturyzacji gospodarstwa rolnego jest już ochroną przed komornikiem poprzez zawieszenie postępowań egzekucyjnych. Zatwierdzenie układu przez sąd skutkuje z kolei całkowitym umorzeniem egzekucji, co w konsekwencji chroni majątek rolnika. Obsługujemy z powodzeniem klientów z całej Polski.
Pomoc prawna dla rolnika
Prawne
doradztwo biznesowe dla gospodarstwa rolnego to usługa, z której warto korzystać zanim rolnik znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej. Prawnik z doświadczeniem może wyjaśnić kwestie i konsekwencje prawne dotyczące różnych decyzji podejmowanych przez rolnika.
Obsługa prawna firm bierze pod uwagę wiele aspektów prowadzenia gospodarstwa rolnego: nie tylko przepisy prawne, ale też przeszłość i perspektywy na przyszłość.
O autorze
Krzysztof Lipiński
Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.