Doradztwo strategiczne dla firm w kryzysie polega głównie na doradztwie, które ma uratować przedsiębiorstwo przed upadłością i egzekucją. Pozwala również wprowadzić odpowiednie rozwiązania, które zabezpieczą firmę przed ewentualnymi problemami. Zarządzanie w kryzysie, czy też doradztwo strategiczne wymaga połączenia wiedzy prawnej, ekonomicznej oraz umiejętności zarządzania w trudnych warunkach. Swobodne poruszanie się po meandrach Prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz posiadanie dużej praktyki w tej materii może uratować firmę przed trwałą niewypłacalnością. Wsparcie doświadczonego doradcy restrukturyzacyjnego i kompleksowa obsługa prawna (obejmująca m.in. doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe) jest najlepszą ochroną dla firmy. Podejmowane czynności prawne po konsultacji z doświadczonym licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym są gwarancją bezpieczeństwa pod kątem prawnym i
zapobiegają trudnym sytuacjom, jakim jest np. bankructwo. Nasza
kancelaria restrukturyzacyjna realizuje pomoc prawną dla firm z całej Polski.
Czy doradca restrukturyzacyjny jest potrzebny firmie?
Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma ryzykami. Można nawet stwierdzić, że prowadzenie firmy to ciągłe zarządzanie ryzykami. Biznes wiąże się nierozerwalnie z prawem. Podejmowane bowiem decyzje ekonomiczne mają oparcie w zwieranych umowach. Decyzje lub czynności prawne podejmowane bez konsultacji z prawnikiem czasami skutkują zaś komplikacjami.
Obsługa prawna wdrażana w firmie od początku (a nawet wtedy, gdy zakładanie spółek jest dopiero w planie) umożliwia przejście każdego etapu tak, aby nie doprowadzić do sytuacji granicznych. Wiele firm w Polsce decyduje się na kontakt z prawnikiem dopiero wtedy, kiedy pojawiają się problemy. Warto to zmienić, ponieważ straty, które trzeba ewentualnie ponieść są dużo wyższe niż koszt konsultacji z prawnikiem. W sytuacji pojawiających się problemów z płynnością finansową kontakt z doświadczonym doradcą restrukturyzacyjnym powinien być koniecznością. Przedsiębiorcy nie powinni przy tym zwlekać z podjęciem działań restrukturyzacyjnych. Im szybciej zaczną działać, tym większa szansa na uratowanie przedsiebiorstwa.
Obsługa prawna – co wchodzi w zakres usług?
Chociaż działamy przede wszystkim jako kancelaria restrukturyzacyjna, to
restrukturyzacja firm nie jest jedyną specjalizacją, którą się zajmujemy. Doradztwo strategiczne dla firm dotyczy między innymi:
- powoływania, przekształceń, podziału i likwidacji spółek prawa handlowego,
- rejestrowania spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym i rejestrowania zmian w KRS,
- wykonywania i opiniowania umów,
- wycenie przedsiębiorstw,
- analizie finansowej spółek i modelowaniu finansowym,
- reprezentacji sądowej i pozasądowej klienta w kontaktach np. z kontrahentami i urzędami,
- prowadzenia postępowań egzekucyjnych,
- oddłużania firm, wskutek sytuacji, jaką jest upadłość firmy,
- regulacji spłaty zobowiązań – prowadzimy negocjacje z wierzycielami,
- przeprowadzania postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych,
- przeprowadzania postępowań w przedmiocie orzeczenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej i pełnienia funkcji w organach spółek,
- udzielania kompleksowego doradztwa – w tym doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe, doradztwo marketingowe
- reprezentowania przedsiębiorcy w postępowaniach sądowo administracyjnych dotyczących podatków oraz składek ZUS,
- prowadzenia i weryfikacji poprawności prowadzenia ksiąg rachunkowych,
- opinii prawnych dotyczących podatków,
- finansowania dla firm,
- sądowej i pozasądowej windykacja należności.
Doradztwo strategiczne dla firm – zadanie dla doświadczonych doradców restrukturyzacyjnych.
Jeśli potrzebujesz kompleksowej obsługi prawnej swojego przedsiębiorstwa to skontaktuj się z nami. W szczególności jeśli w Twojej firmie mogą pojawić się zatory płatnicze. Uratowaliśmy już wiele firm przed niewypłacalnością. Gwarantujemy indywidualne podejście do Twojej sprawy.
Formularz kontaktowy
O autorze
Krzysztof Lipiński
Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. W postępowaniach restrukturyzacyjnych pełni funkcję nadzorcy układu, nadzorcy oraz zarządcy sądowego. Pełni również funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych. Z powodzeniem nadzorował restrukturyzację dużych spółek kapitałowych, jak i działalności jednoosobowych.
Biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i ekonomista. W swojej praktyce współpracuje z sądami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi. Reprezentuje również wierzycieli i dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Od lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących niewypłacalności podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W swej praktyce dużą wagę przywiązuje do pogodzenia interesów dłużników oraz wierzycieli, co ma prowadzić do ograniczenia liczby ogłaszanych upadłości.